Pierdere Motorina Pompa Tandem

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
Redlander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 01, 2015 8:40 pm

Mesaj de Redlander » Dum Ian 08, 2017 6:47 pm

Va salut!
De ceva timp, am o problema cu pierderea motorinei pe la pompa tandem. Nu stiu daca este vorba de garnitura dintre pompa si chiloasa sau cea de la capacul pompei pentru ca am fost de cateva ori la mecanic si am avut ghinionul sa dau numai peste ocupati si plictisiti... Stiu ca motoarele 2.0 TDI au frecvent probleme cu pierderea motorinei pe la pompa si as dori sa va intreb daca ati avut asemenea problema si cum ati rezolvat-o.
Multumesc!

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Lun Ian 09, 2017 8:46 am

Pompa tandem are o garnitura care se gaseste si separat de cumparat. Nu e greu de schimbat dar e posibil ca si dupa ce o schimbi sa curga si atunci trebuie sa schimbi toata pompa care e dracului de scumpa.

Avatar utilizator
Redlander
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 01, 2015 8:40 pm

Mesaj de Redlander » Lun Ian 09, 2017 2:36 pm

De ce ar mai putea curge motorina daca garnitura e noua? Adica de ce trebuie cumparata o pompa noua, daca doar garnitura e problema?

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mar Ian 10, 2017 8:26 am

In pompa aia ai cam 6 bari presiune,capacul ei sufera deformari in urma presiuni,socurilor termice.De aia o garnitura noua nu garanteaza intotdeauna rezolvarea problemei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori