Navigatie Dedicata Outlander My16

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
bar202
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 03, 2017 10:38 pm

Mesaj de bar202 » Lun Apr 10, 2017 11:54 am

Salut,
Sunt un utilizator foarte nou al acestui forum cat si al unui Mitsubishi. Am o rugaminte deoarece se pare ca nu gasesc ( sau nu stiu eu sa caut ).
Vreau sa echipez Outlander 2016 Intense+ cu navigatie. Am nevoie de o navigatie pe care sa ma pot baza dar care sa preia si celelalte functii ( camera, comenzi volan, etc. ) De asemenea, sunetul este destul de important, voi schimba si tot ce inseamna audio in masina asa ca aceasta consola va trebui sa sune decent. In cazul in care v-ati lovit de asa ceva si nu va deranjeaza sa dati un sfat incepatorilor, va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
`servoman
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Feb 26, 2012 11:54 pm

Mesaj de `servoman » Sâm Apr 15, 2017 11:42 am

Pot sa iti spun experienta mea cu ASX benzina 1,6 fabricat in 2012. Am montat pe masina o navigatie dedicata care pe ansamblu m-a multumit. Desi specifica clar in descriere ca pe radio nu este o calitate foarte buna, cred ca se referea la cei mai pretentiosi. Preia comenzile de pe volan, dar butoanele de inainte si inapoi erau inversate. Le-am lasat asa desi exista posibilitatea configurarii butoanelor. Stiu sigur ca poate prelua si camera, dar eu nu am asa ceva montat pe masina in schimb am montat niste pleyere de DVD pe tetiere care au si functie de monitor si s-au comportat super.
Sunt si lucruri care nu m-au multumit. Primul a fost faptul ca fabricantul nu face actualizari de android si in decembrie 2014 era la "putere" versiunea 4.0.3 si cu asta am ramas. Al doilea lucru a fost imposibilitatea conectarii unui modem 3G pentru internet pe mufele ei desi m-am chinuit mult in acea perioada incercand mai multe din dispozitivele recomandate de ei. Cred ca de la mine e problema dar am renuntat la acea varianta deoarece e mai rapida varianta cu hotspot wi-fi si asa merg de vreo 2 ani. Un motiv care este deranjant este volumul pe partea de conectivitate la internet si aici ma refer la Youtube si posturi TV la care pentru o auditie decenta trebuie sa dau volumul la valoarea de peste 30 unde 40 este maxim, dar nici asta nu m-ar fi suparat daca nu s-ar fi suprapus si ceva zgomot de fond care se aude mai ales pe posturile TV. Un alt lucru care m-a nemultumit este ecranul care este cu touch rezistiv si este mai greoi la accesat aplicatiile, dar te obisnuiesti si oricum acum sunt mai performante, cu led si touch capacitiv.
Am vazut ca navigatiile dedicate actuale au evoluat mult fata de a mea si mai ca m-ar bate gandul sa o schimb...
Sper ca experienta mea te ajuta in luarea unei decizii. Copii mei au fost cei mai incantati si per total sunt multumit de navigatie.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori