Harta Romania

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cobra90sv
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 30, 2013 11:37 pm

Mesaj de cobra90sv » Joi Mar 01, 2018 9:47 pm

QUOTE (rcostin @ Nov 3 2008, 11:44 AM) Pai procedura ar fi cam asa:
1. Trebuie scos hddul din unitate si conectat la u nPC care are o magistrala IDE cinstita. E foarte posibil sa ai nevoie de un adaptor de la IDE lat (ca pentru hdduri de 5") la cel de notebook (care are si alimentare inclusa) - vezi imaginea atasata (5" to 3.5" IDE adapter)
2. Trebuie apoi sa folosesti un utilitar (xboxhdm) pe care il iei de aici.
3. Scrii ISOul pe un CD (atentie sa nu il scrii ca pe un fisier normal ci in modul "ISO File")
4. Bootezi PCul cu el si alegi optiunea 3: Boot linux with locking/unlocking utilities
5. Cand ai primit proptul root@Xbox-HDM:/1 dai comanda: unlockhd -p B2BAB3BCB0DFACBEB1BBBEDFB1ADD2CDC9CEBAB2DFB19E8996DFAA8C9A8DDFDF. Asta este pentru versiunea de loader 261EM (se poate verifica prin apasarea concomitenta SET + NAVI pt 5 secunde si apoi Version Indication)
6. Daca totul a mers ok, la comanda fdisk -l o sa vezi partitiile (imaginea atasata)

Salut, ma poate ajuta si pe mine cineva va rog sa deblochez HDD-ul ?
Am incercat sa iau versiunea: XboxHDM v1.9, dupa care are un .bat in folder ce il rulez si imi face o imagine pe care incerc sa o pun pe un stick si sa o fac bootabila dar nici o sansa /sad.gif" style="vertical-align:middle" emoid=":(" border="0" alt="sad.gif" />. Pana aici am ajuns ...

Multumesc!

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori