Probleme Cu Soft-ul De Radio

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi Outlander
Avatar utilizator
ispasescu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:33 pm

Mesaj de ispasescu » Mie Mar 26, 2008 6:47 pm

Am vesti bune! Domnul Victor Carp da la M Car a gasit o solutie de moment pana la aparitia noului soft ( anuntata de dansul prin iunie, probabil ). Iata rezolvarea, verificata si de mine : atunci cand apare WAIT apasati inca o data pe postul dorit si functia PTY este sarita, postul va fi conectat imediat. Voila !
Asteptam si rezolvarea problemei cu softul de navigare, dansul a spus ca incearca o rezolvare. Toate bune !

Avatar utilizator
andreiderme
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 16, 2007 8:37 pm

Mesaj de andreiderme » Vin Mar 28, 2008 12:15 am

Asta am si facut instinctiv inca de la prima aparitie a fenomenului. Dar e o tzaranie si vorba unui co-mitzubist, n-am dat 30000 euroi ca sa stau cu dejtu pi buton ca nea Ghitza cu Dacia din '73 toamna! E ca si cum ai zice: da o eroare un program, formatez hardul. Asteptam upgradul cu nerabdare...

Avatar utilizator
crisstiann
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Dec 14, 2008 5:40 pm

Mesaj de crisstiann » Vin Iun 26, 2009 9:25 am

salutare, si la mine face ca dracu radioul, nu poti asculta 1minut postul de radio ca implicit mai asculti vreo 2 intermitetnt si in paralel. chiar dak apesi PTY, degeaba. stie cineva care este rezolvarea la tunerul de pe outlander? a aparut vreun soft update, ceva? mersi

Avatar utilizator
majorusa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 14, 2009 8:40 pm

Mesaj de majorusa » Mar Iul 21, 2009 10:13 am

Eu am o alta problema. Cand ascult o statie radio pe MMCS -- info PRO de exemplu, pe care cu radioul de pe Passat o aud perfect -- se intrerupe frecvent sunetul. Exista vreo rezolvare pentru asta? Multumesc.

Avatar utilizator
majorusa
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 14, 2009 8:40 pm

Mesaj de majorusa » Mie Iul 29, 2009 11:59 pm

Am gasit solutia. Am intrat in setarile de RDS si am dezactivat functiile TP si AF. Acum nu mai am intreruperi.

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Outlander”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori