Eclipse Gs 1997

Utilizare, opinii, probleme si reparatii pentru Mitsubishi 3000GT, GTO, Eclipse, Grandis, Space Wagon, Diamante, Magna, Sigma, Verada, L300, L400, Delica si concept-car-uri
Avatar utilizator
gicageo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 10, 2012 2:56 pm

Mesaj de gicageo » Dum Mar 01, 2015 2:54 pm

Buna ziua,
Din 2009 detin un Lancer 2.0 di-d si masina asta ma facut sa imi placa Mitsubishi din ce in ce mai mult.Acum as dori sa achizitionez si un Eclipse gs 1997 si vreoiam sa aflu de la posesorii de Eclipse cum este viata alaturi de aceasta masina(intretinere,tinuta de drum,consum).
Multumesc.


Imi cer scuze daca nu am postat corect.

Avatar utilizator
rapboyfosho
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Noi 16, 2013 4:39 pm

Mesaj de rapboyfosho » Dum Iun 07, 2015 4:50 pm

QUOTE (gicageo @ Mar 1 2015, 03:54 PM) Buna ziua,
Din 2009 detin un Lancer 2.0 di-d si masina asta ma facut sa imi placa Mitsubishi din ce in ce mai mult.Acum as dori sa achizitionez si un Eclipse gs 1997 si vreoiam sa aflu de la posesorii de Eclipse cum este viata alaturi de aceasta masina(intretinere,tinuta de drum,consum).
Multumesc.


Imi cer scuze daca nu am postat corect.


Am eu un Eclipse din 97 GS 2.0 cu motorul 4G63 aspirat pe ea.

Întreținerea nu e prea scumpa, nu prea ai ce sa schimbi la ea decat lichidele la intervale regulate.
Acuma, ca si tinuta de drum o sa simti o diferență intre Lancerul pe care il ai si Eclipse. Se tine fb in curbe pe varianta stock pe 15" dar daca ii pui un set de jante de 17 incepe distractia Acceleratia nu e una brutala dar e îndeajuns cat sa iti puna un ditamai zambetul de fiecare data cand o calci

Cat despre consum, daca consumul e un factor important pt tine atunci stai cuminte. 7-8 la mers regim de consum extra-urban, 9-10 extra-urban la mers de tălpar si un 10-12 in oras, depinde de oras.
Personal consider ca masina asta e o alegere din pasiune si nu a consumului.

All in all este o masina reusita, nu am avut probleme cu ea nu am facut decat intretinerea periodica si niste intretinere preventiva, piesele de schimb sunt accesibile, multe fiind aftermarket si cam peste tot.
Daca vrei mai multe informații, tips and tricks si la ce sa te uiti cand cumperi un Eclipse scrie-mi tot aici

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte modele Mitsubishi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori