Eclipse Cross membru nou

victorm6
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 02, 2019 7:07 pm
Contact:

Eclipse Cross membru nou

Mesaj de victorm6 » Vin Apr 05, 2019 5:04 pm

buna ziua,
din martie 2019 sunt proaspat posesor de Eclipse Cross si pentru prima oara posesor de mitsubishi.
Nu am gasit alt subiect pentru E. cross asa ca am scris aici si banuiesc ca nu voi fi singurul posesor de acest tip auto .
Masina este varianta Instyle 1,5TC CVT 2WD . Este prima masina cu cutie automata si pot spune ca m-am acomodat in cateva zile si am scapat de reflexele picior stang si mana pe schimbatorul de viteze.
Pana acum am avut in posesie si auto germane dar de 10 ani m-am reprofilat numai pe auto japoneze, produse in Japonia. Am trecut la
mitsubishi de la mazda 6 . Stiu nu suporta comparatie ( sedan vs suv ) dar in E. cross e singurul in care nu m-am simtit ca intr-o masina
mai sport ,nu suv-ul clasic inalt si sobru .
Pana acum numai de bine despre masina , voi reveni cu amanunte .
O zi buna

Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

Re: Eclipse Cross membru nou

Mesaj de spinner » Lun Apr 08, 2019 2:16 pm

Felicitari pentru alegere si bine ai venit printre noi si cat mai multi km fara incidente neplacute!

PS. Te-ai simtit ca intr-o masina "mai normala" pentru ca Eclipse Cross este un CUV nu SUV :)
His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

victorm6
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 02, 2019 7:07 pm
Contact:

Re: Eclipse Cross membru nou

Mesaj de victorm6 » Lun Apr 08, 2019 8:20 pm

Multumesc frumos,
asa este, scuze. :)

STF
EVO I
Mesaje: 3
Membru din: Lun Apr 15, 2019 10:12 am
Contact:

Re: Eclipse Cross membru nou

Mesaj de STF » Mie Apr 17, 2019 11:30 am

Salut
Am ridicat si eu un Eclipse Cross nou in Weekend, insa varianta 1.5 4x4 cvt. Dupa fiecare drum parcurs (40-130 km) am observat un miros de "ambreiaj". Probabil de la vreun diferential ?
S-a mai intalnit cineva cu asta ? E normal sa miroasa la inceput ?

dangalateanul
EVO I
Mesaje: 7
Membru din: Lun Iun 24, 2019 4:08 pm
Contact:

Re: Eclipse Cross membru nou

Mesaj de dangalateanul » Mar Iun 25, 2019 11:15 am

Si eu sunt proprietarul unui autoturism Eclipse Cross 2WD 6MT INFORM , achizitionata in data de 04.06.2019.
Autoturismul l-am acchizitionat fiind la oferta (cca 19980 euro) este fabricat in anul 2018, vandut cu 0 km.
Sincer sunt tare dezamagit : nu functiona Stopd &Go ( au rezolvat-o) si nu functioneaza FCM deloc. Imi tot spun de o saptamana sa astept ca nu stiu sa rezolve problema :angry:

Scrie răspuns

Înapoi la “Mitsubishi Eclipse Cross”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori