Motorfest

Generalitati despre automobilism si, de ce nu, motociclism
Avatar utilizator
Tanaka
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 07, 2009 4:41 pm

Mesaj de Tanaka » Lun Aug 31, 2009 6:58 pm

East Side Dogs organizeaza si in acest an la Iasi cel mai mare eveniment al motociclistilor din zona Moldovei! Ajuns la cea de-a cincea editie, MOTORFEST IASI, va avea loc in acest an, in perioada 11-13 septembrie la Tabara Ciric. Ultima intalnire a motociclistilor din anul 2009, va fi plina de evenimente realizate special pentru pasionatii de motoare si nu numai.
Clubul sportiv EAST SIDE DOGS este clubul motociclistilor din Iasi, afiliat la Federatia Romana de Motociclism. An de an, EAST SIDE DOGS organizeaza evenimente avand ca scop principal prevenirea accidentelor in trafic in care sunt implicati motociclistii si alte actiuni caritabile sau cu caracter social.
Avand in vedere evolutia inregistrarilor in circulatie a scuterelor in ultimii 3 ani, dinamica cresterii numarului de accidente in care au fost implicate posesorii de scutere, cauzele acestor accidente, observatii facute de catre agentii de circulatie in legatura cu nerespectarea regulilor de circulatie de catre scuteristi, cu purtarea echipamentelor de protectie, cu dotarea scuterelor din punct de vedere tehnic, dorim sa organizam impreuna cu Politia Rutiera o serie de actiuni educative, despre riscul circulatiei fara echipament de protectie, fara o minima instruire asupra regulilor de circulatie (tinand cont ca acestia in general nu au permis, adica nu au fost verificati asupra regulilor de circulatie).
Fişiere ataşate
afis_motorfest_iasi_2009.jpg
afis_motorfest_iasi_2009.jpg (99.89 KiB) Vizualizat de 4934 ori

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Sep 11, 2009 9:10 am

Printr-o minune am weekendul liber. So, I'll be there!

Scrie răspuns

Înapoi la “Auto / Moto”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator