Identificare Rar

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 06, 2009 11:43 am

Salut,
astazi sunt programat pentru identificare. Am putine emotii deoarece am parbrizul fisurat si folie pe fata, dar din cate am auzit nu ar avea voie sa se ia de chestia asta atat timp cat am ITP valabil. Ce alternative as avea in cazul in care ma intorc din unul din motivele de mai sus? (in afara de spaga)

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mai 06, 2009 11:44 am

Sa schimbi parbrizul, sau contra spagii, iti face poza sa nu se vada.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 06, 2009 11:48 am

QUOTE (Danyutz @ May 6 2009, 11:44 AM) Sa schimbi parbrizul, sau contra spagii, iti face poza sa nu se vada.
Ce treaba are poza cu identificarea.. cu atat mai mult cat ITP-ul este valabil si merg la identificare doar ca sa pot inmatricula masina pe Iasi? Pana la ITP parbrizul cu siguranta va fi schimbat.

Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Mie Mai 06, 2009 11:50 am

Sunt eu loser, am citit altceva, scuze

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 06, 2009 11:51 am

Nu esti loser, doar putin neatent

Deci.. sfaturi, anyone?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mie Mai 06, 2009 11:57 am

Pai alta alternativa nu cred ca ai decat spaga in cazul in care te intorc. Eu nu stiu exact legislatia lor, dar sunt de parere ca nu are legatura starea masinii cu identificarea. Ei trebuie sa certifice faptul ca seria din carte corespunde cu cea de pe sasiu.

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Mie Mai 06, 2009 4:14 pm

Atata timp cat ai ITP valabil nu te intreaba nimeni nimic.

Trebuie sa suni la 9672, numarul de programare RAR ca sa te programezi,dc n-ai facut-o deja si sa ai la tine Cartea de Identitate a masinii si certificatul de inmatriculare.

Bafta in continuare.

Avatar utilizator
adrian lancer
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Iun 07, 2008 12:38 pm

Mesaj de adrian lancer » Mie Mai 06, 2009 5:12 pm

Intradevar,identificarea se refera la seriile de sasiu si de motor,daca ITP-ul este valabil "trec cu vederea" alte probleme-parbriz fisurat,folii,pete de rugina etc.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 06, 2009 5:27 pm

9672 nu e valabil si in cazul Iasului.

Programarea era deja facuta.. Insa, baietii astia de la Iasi cam fac exces de zel, le-o fi placand prea mult serviciu' si si-or fi atribuind sarcini suplimentare.. ma gandesc. Spun asta pentru ca, desi am luat identificarea nu am fost scutit de remarci de genul "vedeti ca parbrizul... dar, hai ca va las de data asta" sau ridicati geamurile () sa vad daca nu cumva aveti folie. M-a iritat chestia asta si am intrebat ce legatura are folia cu seriile masinii, mi s-a raspuns doar ca "are", iar daca nu ar fi concluzionat ca folia e suficient de transparenta incat sa nu fie probleme, il reclamam pentru exces de zel.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori