Asito Kapital

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Oct 29, 2009 11:40 am

Am o oferta de leasing extraordinar de buna de la baietii astia. problema este ca nu am auzit de ei. nu sunt adeptul brandurilor, dar o parere de la voi ar fi binevenita.

Merci,
Alin

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Oct 29, 2009 11:44 am

Oferta de leasing sau asigurare ? Daca e leasing vezi cine e finantatorul,ei sunt broker,duc dosarul la altcineva.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Vin Oct 30, 2009 12:03 pm

scuze ... casco ... merci

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Oct 30, 2009 3:15 pm

Cu placere.
N-am auzit de ei dar pot sa ma interesez luni,daca suporta amanare.
Eu am preferat pt casco o societate care are decontare directa cu reteaua de service mitsu,din comoditate.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Sâm Oct 31, 2009 6:25 pm

si eu au decontare directa cu mit motors ... te rog sa imi dai mai multe detalii daca se poate luni.

Merci

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Noi 02, 2009 9:09 am

Salut Biku,
M-am interesat de Asito,eu personal nu mi-as face casco la ei.Oricum e bine sa mai ceri si o a 2-a opinie.

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Lun Noi 02, 2009 10:34 am

ok . merci frumos

Avatar utilizator
mario676767
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iul 06, 2010 3:33 am

Mesaj de mario676767 » Mar Iul 06, 2010 3:34 am

EVITATI ASITO KAPITAL!!!!!!!
eu am riscat si am facut casco la ei...,si inca mai trag...
am facut casco la recomandarea brokerului,iar pe net,putinele pareri referitoare la daune minore sunt relativ de bine.
am facut casco la ei la ambele masini pe cale l-e am:un s600 si un cl500.polita la ''s'' 6000e/an si la ''cl'' 3700e.am avut o dauna acum vreo 2 luni la cl in valoare de vreo 20.000 si nici acum nu au incheiat dosarul...,si o tot lungesc....,fara nici o justificare.ba ca mai trebuie o poza..,ba ca e plecat in concediu inspectoru..,sa asstept ca ma suna ei..,asta cand raspund la tel...am fost acolo si m-am certat cu ei..,astept sa treaca termenul pe care il au legal pt cercetare,dupa care o sa trimit un avocat sa-i dau in judecata.
dupa ce am fost la ei pt prima data si m-am certat cu ei,au trimis brokerului,o instiintare prin care ''denunta'' celalt contract pe care il aveam cu ei la ceallalta masina,incepand cu data de 19,pe motiv ca riscul e prea mare. adik esti bun doar cand l-e dai bani si dupa ce l-e produci o dauna,renunta la toate contractele cu tine si sa nu te mai vada...
niste comunisti nenorociti,sefu de la daune e un fost securist imputit,pe care urmatoarea data cand il voi vedea nu stiu daca ma voi putea abtine sa nu-l bat.o sa va tin la curent cu ce se intampla si sper ca voi ajuta macar o persoana sa evite astfel de specimene,care intr-o tara normala ar trebui inchisi in ziua urmatoare.eu am fost indus in eroare de catre broker,pt ca daca ma duceam la ei sa inchei polita si vedeam ce fete au..,sigur nu vedeau de la mine nici un leu...
mentionez ca sunt platitor constant de casco si m-am inscris pe toate forumurile unde am gasit un topic referitor la ASITO sau la casco pentru ca mi-ar fi fost de ajutor si mie daca as fi gasit ceva asemenator inainte sa inchei politele la ei si poate m-as mai fi gandit...recomand servicii decente intalnite la tiriac si uniqa.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori