Cel Mai Ieftin Rca

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Scrie răspuns
Avatar utilizator
doru_s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 21, 2011 3:31 pm

Mesaj de doru_s » Vin Apr 15, 2011 4:53 pm

eu am gasit asigurare rca la astia cu 3 luni gratuit

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Vin Apr 15, 2011 10:15 pm

QUOTE (doru_s @ Apr 15 2011, 03:53 PM) eu am gasit asigurare rca la astia cu 3 luni gratuit
Pai uite, eu mi-am calculat RCA-ul la link-ul pe care l-ai dat tu si mi-a iesit acelasi pret ca la altii fara alea 3 luni gratuite. Deci care-i afacerea ? Pret mare din care scazi cica 3 luni ca sa ajungi tot la nivelul concurentei ? Asta-i ca la "marile" promotii de la magazine care umfla preturile chiar cu o zi inainte de "marile" reduceri.
Sorry!

Avatar utilizator
doru_s
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 21, 2011 3:31 pm

Mesaj de doru_s » Lun Apr 18, 2011 4:51 pm

da un pic cam ciudat ce imi spui tu, 3 luni gratutit fata de tariful lor de lista, cred ca la asta se refera
dar am comparat si cu altii si mie mi-a iesti mai ieftin ca la ceilalti (fara daune) plus ca transportul a fost gratuit ...

Avatar utilizator
pytu_mon
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 05, 2010 2:02 am
Contact:

Mesaj de pytu_mon » Lun Aug 08, 2011 10:52 pm

NU INTOTDEAUNA ESTE VALABILA ZICALA "MIE NU MI SE POATE INTAMPLA" SI DE ASEMENEA NU INTOTDEAUNA CEL MAI IEFTIN RCA TE POATE SALVA (sper s-a ma insel).

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Vin Aug 12, 2011 1:00 pm

Si daca cel pe care il lovesti nu isi recupereaza banii de la asigurator ...pe cine crezi ca o sa cheme in instanta???
Sunt o groaza de procese pe rol in care cei care nu si-au luat banii de la asigurator s-au indreptat impotriva celor care le-au produs paguba.

Avatar utilizator
f.cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 22, 2009 5:02 pm

Mesaj de f.cristi » Vin Aug 12, 2011 11:23 pm

Da, si eu ma indrept impotriva asiguratorului mincinos.

Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Lun Dec 09, 2013 9:47 pm

am si eu o nelamurire in legatura cu clasa de bonus/malus, rog un cunoscator sa-mi raspunda:
in luna februarie 2012, am facut un accident, eu vinovat, deci o dauna platita.
in ianuarie 2013 am reinnoit polita rca pe un an, avand clasa de malus m1, intrucat cu un an inainte am avut o dauna.
de black friday am facut o polita noua valabila din ianuarie 2014, clasa de bonus fiind tot m1.
dupa ce m-am documentat, am inteles de ce clasa de bonus malus mi-a ramas tot m1: pentru ca am avut dauna in 2012, pentru toate politele emise in 2013 o sa am aceeasi clasa de bonus/malus, chiar daca polita este valabila din 2014, dar a fost emisa in 2013.pentru o polita emisa in 2014 daca o sa o inchei pe un an, o sa am clasa b1, daca o sa o inchei pe 6 luni, o sa am b0, asta in cazul in care nu o sa mai am nici o dauna.
acum nelamurirea: de la compania de asigurari unde am rca-ul, mi s-a spus ca pentru polita incheiata in 2015, cand imi expira polita incheiata acum cateva zile si valabila din ianuarie 2014 pana in ianuarie 2015, o sa am clasa de bonus b1, pentru ca se raporteaza clasa de bonus malus de pe ultima polita incheiata , nu la faptul ca in ultimii doi ani nu am avut nici o dauna. teoretic din punctul meu de vedere in anul 2015 ar trebui sa am clasa b3, deci sa cresc cu 4 clase de bonus fata de m1 cat am avut in anul 2013.
sper ca m-am facut inteles, nu am mai deschis un topic nou pentru ca nu avea rost sa deschid unul nou pentru o simpla nelamurire.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Sâm Dec 14, 2013 10:00 pm

Salut

Societatea de asigurare ti-a raspuns corect.

Daca pe ultimul RCA ai clasa M1 dupa un an fara daune o sa incepi urmatorul an cu clasa B1.O sa ajungi la B3 dupa inca un an fara daune.

Asta daca nu se schimba nimik in lege.

Daca solicitai sa ti faci asigurarea la noi pe site aveai 5% reducere.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Dec 23, 2013 7:34 pm

Eu lucrez foarte bine cu www.dcainsurance.ro , recomand!
PS : mitsu.ro se incarca ffff greu, a ramas fara stapan?!?!

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Dec 23, 2013 8:19 pm

O sa se rezolve si problema cu incarcatul. Este de la Server. Dar o sa remediem problema.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori