Portal Informatii Drpciv

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Apr 26, 2010 10:00 pm

Gasiti aici multe informatii utile despre ce inseamna inmatriculari,radieri,numere provizorii,pasi de urmat,acte necesare,costuri,se pot descarca formulare (cereri,fisa inmatriculare,contracte de vanzare-cumparare,fisa permis conducere).

Colegii din tara pot afla informatii legate de Serviciile Publice Comunitare (adrese,program,numere de telefon,audiente).

Se poate verifica daca un anumit numar de inmatriculare pe care-l doriti este liber,atat pe Bucuresti cat si pe judete.

Se poate face o simulare a probei de legislatie pentru permisul de conducere,in fata calculatorului.

Exista si un calculator al taxei de poluare pe care nu-l recomand,e incomplet,ramane de baza cel de pe mfinante.

Pentru ultimele 2 optiuni trebuie facut cont in baza unei adrese de email si unei parole,mergeti sus in dreapta la autentificare,apoi creeaza cont,bagati adresa de mail,o parola,primit link pe mail,click pe link si s-a activat contul.

Sper sa va ajute,eu personal m-am distrat cu testul de legislatie,nu e asa usor de trecut precum credeam,si am B-ul din '98.

LE :

Uitasem sa pun link-ul,mi-a atras chaca atentia : www.drpciv.ro

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Apr 26, 2010 10:31 pm

Si asta ar fi linku: www.drpciv.ro. Ce-i drept, la google e primu gasit, dar am zis ca poate e bine sa il si bun.

Fain site si ma bucur ca incepe administratia sa devina INCET si online....

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Apr 26, 2010 10:41 pm

@chacha,mersi de ajutor.
Am vrut sa-l pun in titlu la subiect dar spre rusinea mea m-am luat cu descrierea si am uitat !

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori