Proiect De Lege: Anvelopele De Iarnă, Obligatorii Din Noiembrie P?nă ?n Martie!

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Sâm Noi 13, 2010 3:22 pm

Fiecare face ce vrea. Ideea era sa nu se ia aiurea organu' de tine.

Hai sa mai renuntam la scenarii ce tind sa devine utopice, ne indreptam usor usor spre drobul de sare.

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Sâm Noi 13, 2010 3:23 pm

@the1 - Nici chiar asa . Dar macar sa reducem perioada in care este posibil sa avem temperaturi mari. In decembrie - ianuarie- februarie sansele sunt mici sa ai perioade lungi cu peste 10 grade. Noiembrie si martie ar fi luni in care exceptia ar reprezenta-o zilele cand ar fi nevoie de anvelope de iarna.
@andrei - Ai perfecta dreptate.. In forma iniltiala legea ar fi creat conditiile perfecte pentru vanarea soferilor aiurea. Ar fi ok o lege ca in A unde sa se specifice clar conditiile in care esti obligat sa ai anvelope de iarna. Iar in conditiile respective daca esti prins fara ce trebuie, platesti. Daca esti implicat in accidente si nu ai echipare corespunzatoare sa intre la culpa comuna chiar daca nu esti vinovat.. etc . Dar sa fie in conditii specificate clar si logic. Nu sa ajungi sa mergi cu anvelope de iarna la 25 grade in martie(de exemplu) ca sa nu te traga politia pe dreapta si sa iti dea o amenda de cateva mii de ron.....

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Noi 17, 2010 10:17 pm

Cititi comentariile de la acest ''gunoi''.

Am crezut ca in cele 3 topicuri de pe softpedia despre gume de iarna le-am vazut pe toate. M-am inselat...
Cateva doar:

QUOTE ,gumele de iarna sant bune doar pe zapada,,gumele de vara sant bune pe toate anotimpurile.
QUOTE CAUCIUCURIRE DE IARNA,SANT MAI MOI SI ALUNECA PE POLEI CA PATINELE LA PATINUAR,,CELE DE VARA SE INTARESC SI RUP GHEATZA,,SANT MAI DURE?.
QUOTE Am roti pe 13 si nu am gasit nimic pe 13 nici sh si nici noi-noute (nimeni nu aduce pe 13 cica nu se vand .. daca vreau pe comanda..

Stiu ca e mare gradina Ta Doamne, dar chiar asa multi sar gardul???

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Mie Noi 17, 2010 10:22 pm

Niciodata sa nu crezi ca le-ai vazut pe toate..

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Noi 18, 2010 12:59 pm

Un filmulet bun pentru cei care cred ca pe gheata cauciucurile de vara sunt ca cele de iarna. http://www.youtube.com/watch?v=GlYEMH10Z4s

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Joi Noi 18, 2010 3:31 pm


Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Noi 19, 2010 1:58 pm

QUOTE (the1 @ Nov 17 2010, 10:17 PM) Cititi comentariile de la acest ''gunoi''.

Am crezut ca in cele 3 topicuri de pe softpedia despre gume de iarna le-am vazut pe toate. M-am inselat...
Cateva doar:





Stiu ca e mare gradina Ta Doamne, dar chiar asa multi sar gardul???
Ce legatura au aberatiile unora cu proiectul de lege????

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori