Accident Cu Autor Necunoscut

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Avatar utilizator
Master4Mariners
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 02, 2012 2:32 pm

Mesaj de Master4Mariners » Joi Noi 08, 2012 1:06 pm

Parerea mea este sa astepti . Ai vazut ca si politia te-a sfatuit la fel . Timpul le rezolva pe toate .

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Joi Noi 08, 2012 4:24 pm

multumesc andrei...se pare ca nu e in baza de date....o sa va tin la curent cu evenimentele....sa aveti parte numai de bine>:D<

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Noi 08, 2012 9:31 pm

Mi se pare ca se ingroasa gluma.

Fara asigurare, loveste si fuge... Eu spun sa mai ai putina rabdare, specimenele astea merita sa fie pedepsite. Eventual ia legatura cu juristul asiguratorului, comunica-i faptul ca ai verificat si nu are asigurare si vedeti ce se poate face. Daca e cu autor cunoscut si-l repari pe Casco, ma indoiesc de faptul ca asiguratorul nu va incerca mai apoi sa isi recupereze banii.

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Vin Noi 09, 2012 2:13 am

Accidentul s a produs in parcare sau in trafic? CA daca s a produs in parcare du te la cei cu parcarea si intreaba daca au montate camere si cere le filmul. ca martorii pana vin pana una, pana alta tu sa ai dovada, ca porma vinovatul o sa zica ca tu l ai lovit. asigura te sa ai toate dovezile concludente.


In ceea ce priveste juristul firmei de asigurare sunt cam sceptic.....

Avatar utilizator
abm84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 08, 2012 10:18 pm

Mesaj de abm84 » Vin Noi 09, 2012 5:16 am

salut! am inteles ca ai o problema si ai casco la Groupama...da-mi un mesaj pe privat si iti dau nr meu de tel de la munca.(sunt inspector de daune la Groupama).
masina poti sa vii sa ii faci constatarea daca ai fost deja la politie pt ca nu mai ai ce amiabil sa faci cu el .....este ori act de politie ori amiabil....iar daca a plecat de la locul evenimentului si ai sesizat acest lucru la politie....nu mai poti sa faci amiabil.
politia iti va da o dovada(autorizatie de reparatie) cu care te prezinti la asigurari...dai o declaratie...iti elibereaza o nota de constatare firma de assigurari ...urmand ca ulterior sa aduci la dosar si pvp de la politie sau anexa2 (cauze si imprejurari)-fara asta nu se poate plati dosarul...si de cel in cauza care a fugit avem noi grija sa ii luam banii

Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Vin Noi 09, 2012 8:49 am

Salut
Imi pare rau pentru ce ti s-a intamplat si stiu ce frustrant este sa o patesti! Am trecut prin asta si te inteleg perfect. Toata cinstea pentru Groupama!Am numai cuvinte de bine despre ei.Cat despre cel care te-a lovit am verificat pe site CSA si este asigurat la Euroins.Poti verifica si tu aici :

http://cedam.csa-isc.ro/index.php?id=8


Nu stiu ce sa iti zic......Am un dosar de dauna in lucru la Euroins...am fost lovit din spate,dauna usoara.Am optat pentru reparatie in regie proprie cu virarea banilor inainte de reparatie.Acum astept.
Iti doresc rabdare si nu pune la suflet.......Mult succes.

Avatar utilizator
cojack
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 22, 2010 12:01 am

Mesaj de cojack » Vin Noi 09, 2012 10:20 am

1)amb84 multumesc pentru ajutor....am declarat accidentul ..am hartiile de la politie:D
2)palatin multumesc ptr ajutor ..la mine cand am bagat pe un alt site zicea ca nu e in baza de date ...e o usurare ca are asigurare....sper sa vina la politie cat mai repede nemernicu ca sa termin cu circu asta:-w
3) radu lancer ..am fost si am verificat camerele deja ...nu se observa de pe camera tamponarea ...masinile`s filmate din lateral am reusit doar sa identificam masina pe camere ptr ca e singura care pleaca la ora spusa de martori9:25 si are numarul zis de ei,am doar martorii,cativa(3) angajati de la firma aia...sincer din punctul meu de vedere si firma aia e direct raspunzatoare..in cazul in care o sa platesc eu dauna o sa`i chem in instanta ca nu dau bani pe parcare ca sa-mi gasesc masina lovita si cu faptasul lasat sa plece

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de radu-lancer » Lun Noi 12, 2012 10:55 pm

Salut

Ce ai mai facut cu masina?

Avatar utilizator
abm84
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 08, 2012 10:18 pm

Mesaj de abm84 » Mar Noi 13, 2012 10:09 am

Palatin ai de asteptat cu cei de la euroins...este cam greu sa primesti despagubiri de la ei....si daca optezi pt regie proprie o sa iti dea pretul piesei fara tva-ora de manopera la45ron conform normelor csa

Avatar utilizator
palatin
EVO I
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Sep 11, 2010 2:00 pm
Contact:

Mesaj de palatin » Mar Noi 13, 2012 2:10 pm

@ abm84 : timpul nu e o problema,dauna e chiar usoara.Pot circula linistit.Mi s-a spus de la inceput ca dureaza cam o luna si nu vreau sa fac presiuni.Intr-adevar ai dreptate despre cuantumul despagubirii:pretul pieselor+manopera(care mi-au calculat-o la 55lei/ora) fara tva.E ok daca imi dau banii astia,eu as fi multumit.Voi face reparatia dupa ce primesc banii...deci nu am niciun stress.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori