Casco - intrebari si raspunsuri

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Oct 11, 2010 11:09 am

QUOTE (DeBogdan @ Jun 14 2010, 06:48 PM) Salut,

Intrebare intrebatoare: ce societati de asigurari recomandati?
Momentan nu-mi place de Generali, ma treneaza de aproape o luna pentru o reparatie, ceva asemanator cu ce a patit adictoma - a evitat-o pe o "napoleoana" cu multitasching - fumat, telefon si mi-am julit jante prag si ceva pe dedesupt.
Ca urmare acum cand trebuie sa-mi fac o noua polita vreau sa fac la unii mai seriosi.

Ce probleme ai cu generali fi mai explicit te rog ca si eu urmeaza sa imi fac casco la ei ca am o oferta forte buna in comparatie cu celelalte societati de asigurari si ce zici tu aici ma face sa ma mai gandesc...

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Lun Oct 11, 2010 11:42 pm

Pai inteleg ca amana plata...

Avatar utilizator
valentin neagu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 04, 2011 6:11 pm

Mesaj de valentin neagu » Joi Iun 30, 2011 10:30 pm

]Salut ,am vazut topicul pe care la-ti postat vis-a-vis de asigurarile casco .Tin sa va anunt ca sunt un proprietar nou nout de un sedan lancer 2011 benzina sunt f multumit de el si de aceea iam facut casco (avind in vedere ca lucrez si la ALLIANZ ).Prin urmare recomnad tuturor conducatorilor auto (mai ales Mitsubishi ) faceti-va fratilor polite casco pentru ca nu stii de unde vine nenorocirea ( de 5 ani incoace am vazut si facut multe polite casco si cel mai interesant lucru stiti care este --- daunele cu accidente grave sau usoare cresc de la an la an mai ales daunele provocate de intemperii sau vandalisme ) .

Ca si nou venit in lumea Mitsubishi ma-s bucura sa ajut compatriotii toti vis-a- vis de polite rca , casco de la ALLIANZ TIRIAC si nu numai .

Multumesc

Avatar utilizator
valentin neagu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 04, 2011 6:11 pm

Mesaj de valentin neagu » Joi Iun 30, 2011 11:07 pm

QUOTE (Flipper @ Oct 11 2010, 08:09 AM) Ce probleme ai cu generali fi mai explicit te rog ca si eu urmeaza sa imi fac casco la ei ca am o oferta forte buna in comparatie cu celelalte societati de asigurari si ce zici tu aici ma face sa ma mai gandesc...
Salut , daca doresti pot sa te ajut cu o oferta din partea mea la compania care lucrez Aliianz , am vazut ca esti indecis asupra carei companii sa te indrepti .
Scuze daca am intervenit dar vreau sa ajut .
O seara buna

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Joi Iun 30, 2011 11:31 pm

Iti dai seama ca din octombrie si pana acum a ales si iar ales o companie de asigurari, nu ? ...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Iul 01, 2011 9:16 am

Salut si bun venit pe forum. Iti recomand sa arunci o privire si la Regulament si sa pastram anunturile comerciala pentru zona dedicata lor.

Avatar utilizator
neophitus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 10, 2009 1:45 pm

Mesaj de neophitus » Vin Iul 01, 2011 9:21 am

QUOTE (Flipper @ Oct 11 2010, 11:09 AM) Ce probleme ai cu generali fi mai explicit te rog ca si eu urmeaza sa imi fac casco la ei ca am o oferta forte buna in comparatie cu celelalte societati de asigurari si ce zici tu aici ma face sa ma mai gandesc...
Eu mi-am facut la Generali, au fost ieftini si am ales absolut totul, deci e asigurare FULL CASCO. Sunt genul care are grija mare de masina, nu cred sa o folosesc vreodata, dar nu strica sa fie facuta.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Vin Iul 01, 2011 4:59 pm

Momentam am casco la BCR full si fara fransiza, o sa imi expire in octombrie.
Daca vrei poti sa imi faci o oferta la allianz si o sa o am in vedere cand o sa imi expire polita actuala. Ma intereseaza sa fie fara fransiza pe eveniment(poate sa fie o fransiza de 10-20% la dauna totala si furt total ca sa fie prima de asigurare mai mica), sa contina vandalism, pierdere cheilor, circualtie inafara drumurilor publice etc. Eventual si o oferta pt RCA 12 luni.
S-a facut acea baza de date comuna cu evidenta daunelor si in cazul asigurarilor casco cum este in cazul asigurarilor RCA?

Avatar utilizator
valentin neagu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 04, 2011 6:11 pm

Mesaj de valentin neagu » Mie Iul 06, 2011 4:46 pm

QUOTE (Malakai @ Jun 30 2011, 08:31 PM) Iti dai seama ca din octombrie si pana acum a ales si iar ales o companie de asigurari, nu ? ...
da am vazut dupa ce am postat anuntul scuze

QUOTE (andrei @ Jul 1 2011, 06:16 AM) Salut si bun venit pe forum. Iti recomand sa arunci o privire si la Regulament si sa pastram anunturile comerciala pentru zona dedicata lor.
multumesc admin pt advice promit sa ma uit la Regulament , dar daca sunt nou in aceasta minunata comunitate numita Mitsu as dori sa stiu pe unde se intilnesc toti dupa forum (locatie ) , si de ce nu sa ajut cu sfaturi toti posesorii de Mitsu.. inca o data multumesc

Avatar utilizator
valentin neagu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 04, 2011 6:11 pm

Mesaj de valentin neagu » Mie Iul 06, 2011 4:54 pm

QUOTE (Flipper @ Jul 1 2011, 01:59 PM) Momentam am casco la BCR full si fara fransiza, o sa imi expire in octombrie.
Daca vrei poti sa imi faci o oferta la allianz si o sa o am in vedere cand o sa imi expire polita actuala. Ma intereseaza sa fie fara fransiza pe eveniment(poate sa fie o fransiza de 10-20% la dauna totala si furt total ca sa fie prima de asigurare mai mica), sa contina vandalism, pierdere cheilor, circualtie inafara drumurilor publice etc. Eventual si o oferta pt RCA 12 luni.
S-a facut acea baza de date comuna cu evidenta daunelor si in cazul asigurarilor casco cum este in cazul asigurarilor RCA?
salut prietene , referitor la baza de date comuna cu toate companiile de asigurari deocamdata este valabila doar pentru polita rca (baza de date comuna numita CEDAM ), daca intimplator apare cnp ul tau pe acolo inseamna ca se va mari suma de plata pentru polita rca dar pentru casco deocamdata stai linistit ca nu s-a actualizat , poate pina in octombrie cind iti expira vechea polita se vor actualiza nu stiu , vom vedea .
Daca totusi esti interesat da-mi un buzz si vorbim ,ok .

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori