Casco - intrebari si raspunsuri

Cum alegi o asigurare, unde reparam masinile, legislatie auto
Scrie răspuns
Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Mie Mai 12, 2010 5:52 am

Casco am la BCR Asigurari si pana acum am avut cateva daune insumand undeva la 15000 lei. Au decontare directa cu dealerul Mitsu din GL, iar plata s-a facut ori in ziua cand am dus devizul ori a doua zi. Niciodata nu au comentat la vreun reper schimbat ba chiar mi-au sugerat sa mai schimb cate ceva chiar daca nu era nevoi (de ex. un far care avea pe oglinda o zgarietura de max 10 cm si care nu afecta cu nimic). Foarte multumit de ei! Recomand

Avatar utilizator
Apple
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 13, 2008 4:57 pm
Contact:

Mesaj de Apple » Mie Mai 12, 2010 9:25 am

eu nu inteleg de ce acest topic sta aici, cand exista sector de asigurari pe forum. La fel cum nu inteleg de ce nu este lipit la celalalt topic de casco...

Avatar utilizator
BOGDAN.MITSUBISHI
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:17 pm

Mesaj de BOGDAN.MITSUBISHI » Mie Mai 12, 2010 12:26 pm

Imi cer scuze daca am format un topic deja existent sau daca l-am format unde nu trebuie.
Cu aceasta ocazie rog un moderator sa il mute .

O zi buna !

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Mai 12, 2010 7:08 pm

S-a rezolvat, am mutat si lipit cele 2 topice generale despre Casco.

La subiect, am Casco la Alianz Tiriac si l-am folosit de 2 ori. Contractul e fara franciza, totul a mers foarte repede si bine, n-am avut nici o problema.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Mai 12, 2010 7:37 pm

Alianz am si eu,repede si fara probleme,constatare,service,cand e gata iau masina.

Nu ma ocup eu sa trimit factura pt acceptul de plata,au decontare directa cu reteaua M Car.E mai scump decat restul insa,momentan imi convine ca n-am timp de pierdut.

In ultimul timp insa toata lumea s-a tiganit,vorbesc si de asigurati si de asiguratori,multi vor sa traga tepe si toti dau acceptul de plata mult mai greu decat acum 2-3 ani.

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Mai 18, 2010 6:02 pm

Cum se procedeaza daca din cauza unui idiot care a luat o curba foarte larg am tras dreapta de volan, am intrat in parapet si mi-am distrus roata, far, aripa si spoiler fata? Nu am numarul de inmatriculare al soferului in cauza(nu s-a oprit). Incidentul s-a produs in slobozia, masina este inmatriculata in MS iar eu locuiesc in Bucuresti.

Trebuie mers la politita Ialomita? Mai trebuie mers la vreo politie de orice fel? Se merge direct la CASCO?

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Mar Mai 18, 2010 6:17 pm

Se merge direct la casco. Si nu conteaza nici macar ce agentie. Ideea e ca daca acolo iti deschide dosarul de dauna, de-acolo iti vei lua si acceptul de plata. E bine sa fie in orasul tau.
Legat de imprejurarile in care s-a produs accidentul, chiar daca ar fi oprit ala tot nu l-ai fi scos vinovat. Asta pentru ca nu l-ai atins. De-aia e cel mai bine ca macar sa il atingi si pe el atunci cand ai de ales intre el si parapet. Parapetul nu are RCA

Avatar utilizator
adictoma
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mar 10, 2008 7:26 pm

Mesaj de adictoma » Mar Mai 18, 2010 6:18 pm

mult'am!

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iun 14, 2010 6:48 pm

Salut,

Intrebare intrebatoare: ce societati de asigurari recomandati?
Momentan nu-mi place de Generali, ma treneaza de aproape o luna pentru o reparatie, ceva asemanator cu ce a patit adictoma - a evitat-o pe o "napoleoana" cu multitasching - fumat, telefon si mi-am julit jante prag si ceva pe dedesupt.
Ca urmare acum cand trebuie sa-mi fac o noua polita vreau sa fac la unii mai seriosi.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Iun 14, 2010 6:57 pm

Salut.Pt Casco Allianz,eu nu am avut probleme cu ei.

Scrie răspuns

Înapoi la “Asigurari, daune si legislatie”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori