Iesire De Pasti

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mar Mar 24, 2009 9:42 pm

Iar o luam pe aratura.... haideti oameni buni la noroaie (chiar, azi nameti mari pe Tihuta, iarasi au ramas tirurile blocate, deci probabil zapada la greu peste tot in zona) si altfel analizand potentele 4x4 a femeii la o cana de vin viert
klex sa ne tii la curent cu ce mai apare legat de eveniment... si vorba ta, nu mai inchiriem nimica dinainte ca nu stim unde ne prinde noaptea sau poate ia foc si hotelul ala dinainte de a sosi...

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Mar 24, 2009 11:14 pm

QUOTE (chacha @ Mar 24 2009, 09:42 PM) .... sau poate ia foc si hotelul ala dinainte de a sosi...


Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mie Mar 25, 2009 2:08 am

Pai pana acuma tot ce-i stabilit e ca mergem. Unde exact,in ce zile, cati oameni, cate masini, cu cine, cata bautura/macare, cati bani, etc .... astea-s deja niste detalii ne-simnificative. Unde-i farmecul daca mergi la sigur? Nu mai fain de nebuni ? (si aici lipseste emoticonul cu "devil").

@DriverX, glumim, fiecare vine cu ce poate. Am unii prieteni, (printre care cred ca ma voi include si eu) care vor veni fara prietene/sotii tocmai pentru a nu a avea parte de: "Vaaaaaai", " Miiiii fricaaaaa", "Aaaaaa","Mai inceeeeeeeet","Ai baut cam mult in seara asta","Porcule, nu mai sforai", "Aseara ai fost degeaba !" si alte asemenea
@PaulT: Nu vrei o femeie gen Nissan Patrol versiunea lunga. S-ar putea sa aiba 2 metri inaltime si 100-120 kg muschi. Fugim, fugim... dar si cand ne-au prins Mai degraba o femeie gen Vitara sau Samurai: Mica, mica....da ridica
@chacha: Incercam saptama viitoare sa ne uitam pe-o harta sa vedeam cam care ar fi centrul plimbarilor, apoi sa verificam pensiunile. Daca gasim ceva la pret atractiv si conditii ok (pat, caldura, apa/dus, curent), clar ca facem o programare din `nainte).

Saptamana asta voi discuta si cu ceilalti participanti din Iasi sa vedem ce si cum, pana pe w.e. sper sa am un raspuns cat de cat mai concret


P.S.: @Chacha: ce ziceai de jinarsu` ala ?

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Mar 26, 2009 7:15 pm

News: Am gasit una bucata pensiune la intrarea inspre Calimani, adica exact in centrul atentiei. Din ce am discutat cu proprietarul, pretul ei pe noapte va fi de 360 de lei (deocamdata, poate mai rupe ceva). Are 4 camere duble cu pat matrimonial , si un apartament cu 3 camere la mansarda. Ca dotari, baie in fiecare camera, tv, caldura, apa calda, bucatarie, living mare si alte asemenea. La 100 de metri de pensiune,(in caz ca vom fi prea multi) mai are inca una micuta cu 3 camere cu aceleasi dotari.
Calculat la 20 de oameni, pretul va fi de aprox 20-25 roni/noapte. Vorba unui prieten ... "Mai ieftin ca o franzela".

Asadar, se pare ca vom rupe nitel traditia cu cazarea, o vom inchiria din `nainte ca e prea la super-oferta si exact in centrul drumetiilor.
Pana acuma, suntem 12 oameni hotarati sa mergem, asteptam poate mai vine cineva, daca nu... voi reveni cu pozele.

Asta inseamna ca programul va fi cam asa:

Ziua 1: Calimani-giaro cu fosta exploatare de uraniu
Z 2: Rarau & imprejurimi
Z 3: Giumalau & imprejurimi
Z 4: Home sweet home, respectiv work sweet work.

Participanti sigur:

Eu - Pajerosul (alias "Jipulica") - 2 poate 4 oameni
Ama - 243 (alis "Cazanu`") - 2 oameni
Tudop - 244 - ( alias "Ciuveiu`") 4 oameni
Adi - Golan - ( alis ... tre sa-i gasim un nume )2 oameni
Nello - 4runner - (alis TAF-ul) 2 oameni.

In pensiunea mare ar incapea lejer 14 oameni. La mai putin lejer intra 16-18
In pensiunea mica intra 6-8 oameni.
Total: 20-25.

@Chacha.... Te tenteaza? Parca vad ca o sa-ti vinzi dupa pasti Mitsa si iti iei un 4X4

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Apr 03, 2009 9:33 am

Te sun pentru niste detalii...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Apr 08, 2009 8:49 am

klez, din pacate de Pasti nu cred ca mai pot veni, schimbari familiale intervenite. Chiar regret ca lipsesc de la o asemenea experienta (cel mai off road pentru mine a fost un Nissan Navara 2008 stoc si niste noroaie pe niste dealuri deci clar ca nu se compara) insa vor mai fi si altele.

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori