Sosele Made In Romania

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Mai 09, 2009 10:54 am

Ca un paradox , unii isi pierd timpul pentru a inventa gropi in asfalt pe post de limitatoare de viteza .
Noi de 20 de ani nu reusim macar sa le umplem pe ale noastre .
Dupa mintea lor gropile ar trebui sa scada numarul accidentelor . Atunci de ce suntem printre primele tari cu numarul cel mai mare de accidente ?

http://www.motanes.ro/?p=3513

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Mai 09, 2009 11:41 pm

Bucuresti -Giurgiu este teroare . Aveti grija ca ramaneti fara jenti , eu fac saptamanal drumul si ma doare sufletul de masina .

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 10, 2009 12:01 am

Nu recomand:
Bistrita-Borsa
Bistrita-Reghin
Toplita - Borsec

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mai 10, 2009 8:54 am

Gaesti - Targoviste , o " desfundatura de drum " - afirmatie facuta de Geoana cand a venit sa-si lanseze candidatii la europarlamentare saptamana trecuta.

Saracu' a uitat ca 8 ani de zile a fost prefect un psd-ist...
Cam tot ce insemana drum in Dambovita e burdusit de gropi . Pana acum un an mai bine de 90% din primarii erau ale psd-ului.

Nu recomnad nici Ploiesti - Targoviste .

Avatar utilizator
NeGrutzY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 07, 2007 7:42 pm

Mesaj de NeGrutzY » Dum Mai 10, 2009 9:38 am

De asemenea nu recomand:

Paraul Rece (Predeal-Rasnov) (DN73A)

Sinaia-Targoviste (DN71)

Fundata-Campulung-Targosviste (DN73/DN72A)

Cam asta e ca am strabatut mai recent si sigur nu voi mai merge pe acolo. Daca aveti mila de masini incercati sa evitati zonele astea.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 10, 2009 9:50 am

Topicul a fost mutat la drumetii si il vom tine sus insa vom incerca sa il detaliem. Astfel:
Bistrita-Borsa: drum oarecare, fara cratere insa prost tot, adica nu a fost refacut de la zero de cand ma stiu eu, asta inseamna petic pus peste petic deci drum prost cu denivelari non stop. I-as da nota 4 din 10, un drum pe care sa mergeti doar daca este necesar, nu stricati masina dar nici liniste in habitaclu nu aveti pe el.
Bistrita-Reghin: drum care alterneaza intre zone bune, zone proaste (cu placi de beton vechi si crapaturi) si chiar unele capcane: nota 5 din 10.
Toplita - Borsec: am circulat vara 2008 pe el si nu il recomand deloc. Cratere imense, unele imposibil de luat si cu a 1-a, adica riscati sa ramana roata blocata in groapa. 25 de km (parca) care erau groznici. Sper sa il fi facut intre timp. Nota 1 din 10.
Iacobeni - Borsa (pasul Prislop): drum 80% bun, adica intre bun si mediocru, ascunde si unele cratere dar se vad din timp pentru ca se circula cu viteza mica tinand cont de peisaje (eu am mers cam cu 60kmh) iar cativa km langa statiunea Borsa sunt groznici. Marea parte a drumului i-as da nota 6 din 10 iar pe portiunea de langa statiune 2 din 10 insa sunt doar cativa km. Nu cunosc starea lui iarna tinand cont de altitudinea la care ajunge (peste 1400m).

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Mai 10, 2009 10:09 am

Confirm. Drum foarte enervant Bistrita-Borsa. Adica eu am fost de la Beclean, dar de la Salva e same shit.

De la Borsa pana la Prislop mi se pare la fel de naspa. Doar cum te apropii de Vatra-Dornei parca e mai intreg drumul. Sau ma fi pacalit pentru ca goneam mai mult pe zapada?

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Lun Mai 18, 2009 10:32 pm

bucuresti - slobozia - braila cu toate ca se ajunge mult mai repede la braila pe aceasta varianta (maxim 2 ore jumate respectand viteza legala) este o portiune proasta spre foarte proasta imediat dupa slobozia, cam 10 km, se merge cu 50-60 iar in unele locuri chiar cu 20 pentru ca... SUNT GROPI, insa este semnalizata portiunea cu 30km/h.

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Mai 26, 2009 8:57 pm

Stie cineva cum e drumul Simeria - Hateg - Caransebes - Resita - Voiteg? As vrea sa ocolesc Lugoj - Timisoara, cred ca cel mai cunoscut drum mereu foarte prost din Romania.

Avatar utilizator
cipcirip
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 20, 2008 11:36 pm

Mesaj de cipcirip » Mie Mai 27, 2009 8:44 pm

QUOTE (decebal12345 @ May 26 2009, 08:57 PM) Stie cineva cum e drumul Simeria - Hateg - Caransebes - Resita - Voiteg? As vrea sa ocolesc Lugoj - Timisoara, cred ca cel mai cunoscut drum mereu foarte prost din Romania.


Salut
Drumul pe care eu l-am m-ai parcurs este Ilia - Lugoj - Buzias - Timisoara (calitate medie).
Simeria - Caransebes la un moment dat am inteles ca l-au reparat (nu stiu acum in ce stare se afla), Caransebes - Resita era in stare proasta, Resita - Voiteg e in stare f. buna.
Daca mai aflu ceva iti scriu.
Bafta

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori