Sosele Made In Romania

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mie Mai 27, 2009 9:23 pm

Multumesc.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mai 31, 2009 9:51 am

Reghin - Beica de Jos - Sovata : drum de note 2, cratere mari si denivelari de topai mereu cu masina (la doar 50-60 kmh). Incercati Varianta Targu Mures - Sovata, drum de nora 10.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Dum Iul 26, 2009 9:27 pm

stie cineva daca s-a mai reparat toplita-reghin? ma asteapta un drum spre vest si parca n-as ocoli prin alte parti..nu ca as avea prea multe variante

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Iul 27, 2009 9:58 am

Drumul de la Toplita la Reghin s-a plombat, adica nu mai sunt gropi dar nici nu vezi drumul de plombe , ceva de genul e mai "valurit" drumul. Chestia e ca nu iti rupi masina, nu neaparat ca e un drum extraordinar.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Sep 20, 2010 11:05 pm

Imagini 3D pentru "prevenirea" accidentelor

http://www.9am.ro/stiri-revista-presei/ ... cauti.html


Imagini artistice 3D pe asfalt .. http://anti-plicti.blogspot.com/2009/03 ... -poze.html

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Sep 20, 2010 11:08 pm

Cred ca mai speriat o sa fie soferul care vine pe contrasens si o sa vada un copil care sta in cap

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Lun Sep 20, 2010 11:11 pm

Sau o "bomba sexy"

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Lun Sep 20, 2010 11:35 pm

Mie mi se par extrem de periculoase(pe cat de superb sunt realizate...) desenele 3d pe calea de rulare. Orice pare ca are volum pe sosea trebuie sa si aiba. Altfel exista riscul dupa 10 alarme false sa apara ceva pe bune iar soferul saracul sa nu prea mai faca diferenta intre iluzie si realitate dupa ce 3d-ul se joaca in mod repetat cu perceptiile lui. Parca nu sunt si asa destule pericole reale pe sosea... Mai obosim soferii si cu alarme false, care pe langa faptul ca nu ajuta cu nimic fac mai mult rau. Imagineaza-ti ca pe un dn ai desenat un corp 3d pe carosabil sau un biciclist sau un copil si vii cu 110km/h... Iti sare inima din piept impreuna cu piciorul pe frana de cateva ori si nu stiu care va fi rezultatul final dpdv distingere realitate de iluzie. Sper sa nu se extinda asa ceva...

Avatar utilizator
andreicepoi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 07, 2009 9:08 pm

Mesaj de andreicepoi » Mar Sep 21, 2010 10:49 am

Drumul Barlad - Bacau ... f f f greu merg si tractoarele ... am facut drumul undeva in Iunie si rezultatul a fost:

- TOATE jantele cu probleme di care cea pe dreapta fata strambata rau
- galma la anvelopa dreapta fata
- "j" de mii de "greieri" aparuti
- zgomot la geamul stanga fata
- zgomot la luneta

prostia a fost mai mult de jumatate si a mea deoarece necunoscand drumul nu mi-am dat seama ca aproape oricare din drumurile ce faceau la stanga, considerand directia mea de mers spre Bacau, ma duceau in cativa km in E85.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Sep 21, 2010 12:50 pm

Nu recomand sa traversati Suceava (oras, nu judet) de nici o culoare. Daca aveti treaba prin aceste zone, luati un taxi, inchiriati o masina, cumparati-va un avion.... De 1 an jumate de cand au inceput astia sa schimbe tevile de apa, sunt numai transee pe toate strazile. Gropi, santuri, limitari, denivelari, stalpi de delimitare, cacaturi.... Eu aseara am luat o gaura cu apa, care de fapt s-a dovedit sa fie o gura de canal fara capac. Telescopul stanga fata e varza acuma....

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 23 vizitatori