Cazare Sibiu

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iun 09, 2010 8:15 pm

Poate cineva sa imi recomande o pensiune in Sibiu sau in zona lui? Am de mers cateva zile pe acolo. Important e sa fie curata, seara liniste si evident baie proprie.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Iun 09, 2010 8:53 pm

Eu am ramas cu un gust amar de fiecare data vis-a-vis de raportul calitate-pret al zonei.De cand au fost Capitala Culturala Europeana,au cam luat-o razna,au dat de gustul euro.

Am stat la Complex Ocna Sibiului (team building,platea firma),camere ok,piscina interioara/exterioara,totul curat,mancarea buna,insa al naibii de scump.Si acum vad ca e camera cam 250 ron.Exagerat.Uite AICI

Am mai vazut niste pensiuni dragute la iesire spre Brasov si pe drumul care urca spre Paltinis,n-am stat insa,era scump si eram aproape de Bucuresti.Poti sa arunci un ochi si AICI daca ai timp.

Si daca tot ajungi si ai timp,poti sa dai o tura prin Muzeul Satului si Gradina Zoologica,merita vazute ambele.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iun 09, 2010 9:13 pm

Accept si sfaturi contra, adica sa stiu de ce sa ma feresc
Multumesc radurin

Sincer, nu sunt dispus sa sar 100 ron pe zi, nu plateste firma si nici nu voi avea timp sa ma bucur de cazare. E un loc in care ma voi odihni seara si voi face un dus. Atat. Ziua va fi ocupata cu altele.

Editare ulterioara: Mai, astia's dusi cu sorcova? Uite preturi la Ramada...
ROOM TYPE (EUR/day/room B &
1. Single Room 139 Euro
2. Double Room 159 Euro
3. Executive 189 Euro
4. Apartament 249 Euro
5. Apartament prezidenţial 799 Euro

A stat cineva la hoteluri de 4 stele in Budapesta? Da-le-n pozna ca nu comparam orasele si acolo era mult mai ieftin, in centru, aproape de Parlament sau Podu cu lanturi, etc...
Asa fac naveta din Alba unde am prieteni (glumesc)

Ceva ce pare fain, desi e la 20 km de Sibiu spre Alba din cate am vazut. Cu linkul tau le-am gasit, radurin
Casa Lucas - trebuie sa mai verific daca au baie proprie, pretul e lejer...

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Iun 09, 2010 9:43 pm

De aia n-am stat nici eu pana acum prin zona,pretul.Veneam de prin tara unde platisem 80-100 ron camera pt 2 persoane in conditii mai mult decat decente si cand am ajuns la Sibiu,surpriza...nimic sub 170 ron sau 50 de euro...soc !

Apartament prezidential 799 euro.....)))....fara comentarii.

In Alba am mai stat la un CAMPINGacreditat ACSI,vorba vine camping ca e o pensiune imensa cu teren mult si piscina,bucatarie cu plita in camera,camerele imense,etc.Merita vizitat da e cam departe de Sibiu,daca mi-aduc bine aminte 30-40 km.

In general pe link-ul ala sunt pareri destul de reale si pertinente.

Poate mai ''sar'' si colegii pe aici cu alte informatii.

Avatar utilizator
GeKados
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 05, 2009 1:34 pm

Mesaj de GeKados » Mie Iun 09, 2010 11:11 pm

Salutare,

Eu am fost foarte multumit de hotelul Roberts; am stat un sejur de 4 zile. Recomand vinul casei

Avatar utilizator
cirnatu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 17, 2007 1:43 pm

Mesaj de cirnatu » Joi Iun 10, 2010 12:00 pm

Salutare !
Acum doi ani am stat in Rasinari , la Pensiunea Bendorfeanu. Super de treaba oamenii de acolo. Asta e link-ul : http://www.turistinfo.ro/rasinari/cazar ... -c722.html . Sper sa nu fie considerata publiciitate ..

Avatar utilizator
metal_militia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Iul 05, 2009 9:59 pm

Mesaj de metal_militia » Joi Iun 10, 2010 1:14 pm

Foarte frumos este la Rasinari, poti merge si cu tramvaiul pana acolo cel putin acum vreo 7-8 ani mergea tramvaiul pana la Rasinari

Avatar utilizator
tintome
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 23, 2010 8:39 pm

Mesaj de tintome » Mie Iun 23, 2010 8:49 pm

recomand cazare: foarte foarte aproape de centru
Pensiunea ELA Str.Nouă 43 Mobil: + 40 (744) 916893
pret: 110lei camera pat matrimonial/grup sanitar/tv ... amenajare deosebita.. lemn,chestii rustice etc
http://www.ela-hotels.ro/ela/index_ro.htm

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iun 23, 2010 9:11 pm

Deja sunt cazat de 2 ore: Casa Romana
Recomand calduros la prima vedere, e placut iar "gazdele" sunt foarte primitoare . Avantaj ca e si in centru, pot lua orasul la picior, pacat ca ploua insa...

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Iun 24, 2010 12:19 am

Daca eram in locul tau, dormeam la cort

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori