Catre Grecia Cu Masina?

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Sâm Sep 11, 2010 5:54 pm

hmm, am ajuns pana la urma in offroad. pe unde zici tu prin Ustren este un catun izolat in varf de deal, fara asfalt. general geshevo la fel. am mers 10km in 2 ore urmand instructiunile tale. de pe contrasens veneau doar localnici calare pe magari.

am sa incerc la intoarcere sa gasesc un alt traseu.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Lun Sep 13, 2010 11:55 am

si inca ceva: mare grija: in Grecia 95% dintre benzinarii sunt inchise Duminica. Inclusiv BP, Shell, etc.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Aug 24, 2011 7:07 pm

A mers cineva recent pe traseul Ruse-Zlatograd ?

Daca da, spuneti-mi si mie, merita incercat ? Dau o fuga pana in Thassos si nu m-am hotarat daca merg pe varianta Ruse-Sofia-Kulata sau Ruse-Zlatograd.

Multumesc.

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Mie Aug 24, 2011 7:27 pm

Du-te linistit ... drum OK si militieni putini. M-am intors din Thassos acu' 3 saptamani.

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Aug 26, 2011 10:08 am

Merci. Am vazut ulterior ca sunt mai multe variante si pe Zlatograd, pe care din ele ai fost ?

Avatar utilizator
sobolanu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 07, 2007 4:51 pm

Mesaj de sobolanu' » Lun Aug 29, 2011 10:38 am

Ruse - Biala - Veliko-Tarnovo - Gabrovo - Kazanlak - Stara-Zagora - Haskovo - Harmanli - Svilengrad - Ormenio( GR ) si de acolo pe autostrada lor Egnatia Odos pana la iesirea Chrysoupoli de unde mai ai vreo 20 si ceva de km pana la ferry. Ar mai fi varianta mai scurta prin Nova Zagora dar pe acolo rupi masina. Drum bun !

Avatar utilizator
PaulT
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 18, 2008 10:07 pm

Mesaj de PaulT » Lun Aug 29, 2011 12:12 pm

Varianta asta nu e prin Zlatograd.. Au doar portiunea de pana in Haskovo comuna...

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Lun Sep 05, 2011 2:49 pm

Multumesc pt. sfaturi !

Intre timp m-am si intors, la dus am ales varianta pe Nova Zagora, drumul e ok, nu-ti rupi masina.

La intoarcere am mers prin Pasul Shipka, am ratat drumul catre Nova Zagora. Se pierde un pic de timp pe serpentine, insa per ansamblu e ok si pe aici.

PaulT, ai dreptate, doar pana la Haskovo traseul e comun, pt. Zlatograd din Haskovo trebuie mers spre Kardzali.

Daca are nevoie cineva de informatii mai recente legate de traseu, astept intrebari.

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori