Transalpina

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 28, 2010 3:41 pm

Salutare natiune
Stiu ca marea majoritate a auzit de acest drum , mai exact Transalpina , care este situat chiar la noi in tara ( ). Pe hartile noastre apare cu indicativul DN 67C si este drumul care ajunge la cea mai mare altitudine de la noi din tara - 2145m .
Cum intentionez sa fac o drumetie in luna august spre sfarsitul ei , astept sugestiile voastre despre aceasta zona , cazare , locuri de vizitat , etc .
Daca sunt doritori , daca exista oameni care vor sa se alature caravanei facute de mine ( cu autobaza ) si Simi cu Madison ( scuter de 250cmc ) , nu putem sa le spunem decat : Hai ! . Ah , si se poate merge si in autobaza - in anumite limite
Cu siguranta va fi foarte frumos si pot spune ca abia astept sa merg . Inca nu m-am decis asupra w-e in care voi merge , dar voi posta asta in scurt timp.

Aici gasiti cateva poze si informatii , dar cei care au fost ne pot spune mai multe .

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Mie Iul 28, 2010 3:47 pm

Eu ma bag. Daca merg singur, solicit un loc in "autobaza". Nu conteza prea mult data la care se petrece aventura

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mie Iul 28, 2010 4:15 pm

parca m-as baga si eu. cum se procedeaza? se doarme pe undeva pe traseu? sigur se poate trece cu masina pe acolo?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 28, 2010 4:26 pm

In mod normal se va dormi ceva , ca doar mergem pt w-e , nu doar 1 zi . Da , se poate trece cu masina , , doar acum cativa ani puteai doar cu 4x4

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Mie Iul 28, 2010 5:09 pm

i`m in

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iul 28, 2010 5:19 pm

In principiu, daca ne sincronizam, si eu voi fi prin zona... Ma bate si pe mine gandul de asta in a doua jumatate a lui august...

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 28, 2010 5:30 pm

Pai eu cam vreau w-e 28-29.08 sau 4-5.09 . Mai repede nu pot , iar mai tarziu nu vreau .
Pexule , detaliaza mai mult ce ai vrut sa spui . Sunt blond si pricep mai greu

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 28, 2010 11:09 pm

Hmm.. ce bine suna. Cu putin noroc, poate imi iau si eu un bilet de maxi-taxi.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Iul 29, 2010 12:00 am

Hehehe, firar`al reaku de treaba. Tot in perioada aia (sfarsitul lui august), ne gandeam (eu + copiloata de serviciu) sa o punem de-o iesire de vreo sapt prin tara, cu a mea caruta 4x4. Pai, in functie de cum vor evolua lucrarile la Pajeros, daca-l termin (cum vreau eu) in timp util, mai mult ca sigur ca ma voi alatura voua pe undeva pe traseu. Acuma nu mai ramane decat sa vedem o data cat de cat exacta. Dar.... cum mereu e un "dar", din pacate la mine in masina vor fi numai 2 (doua) locuri, anume cele din fata. In spate m-am hotarat... fac "noptiere" + pat de dormit + restul accesoriilor de expeditii. Noi cel putin, indiferent de vreme, vom dormi in masina

Avatar utilizator
andrei.pex
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Oct 03, 2008 11:03 pm

Mesaj de andrei.pex » Joi Iul 29, 2010 12:51 am

pai...ma bag ... merg si eu cu minibuzu
ce sa mai detaliez ...merg

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori