Transalpina

Locuri pe care le-ati vizitat sau care le aveti in plan. Starea drumurilor
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Mar Aug 24, 2010 11:33 pm

LE... Adormit mai sunt...
Miercuri-Joi voi fi pe Giumalau
Joi-Vineri la Colibita
Vineri-Sambata in Cluj.

Ma rog, asta e inceputul de program artistic, urmeaza sa-l updatez pe parcurs. A, da... Voi avea si acces la net (pe unde o sa am semnal), asta doar daca o sa-mi mearga harbul de HP ca e cam gata de zile.... Dar, cel mai sigur e sa ne auzim la madular.... pardon, celular.

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Mie Aug 25, 2010 11:29 am

Am sa-ti dau o sarma pe vineri dupa-amiaza daca tot vii prin Cluj sa ne invartim de-o bere.

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Vin Aug 27, 2010 7:00 pm

Maine, voi incepe si eu misiunea impreuna cu Cristi si inca un prieten. Spatciuk ia legatura cu mine sau Cristi in caz ca vrei sa facem o mica coloana. o sa revenim cu poze si impresii la intoarcere.

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Aug 27, 2010 7:12 pm

deoarece nu ati mai postat nimic pana acum am crezut ca nu mai plecati asa ca am hotarat sa plec singur.
maine dimineata in jurul orei 8 voi pleca din bucuresti. rezervarea o am la cabana muntii parang.
traseul am hotarat sa il fac pana la obarsia lotrului, de acolo cobor spre lacul vidra si statiunea voineasa si apoi ies in DN7 spre Ramnicu Valcea.
poate ne vedem pe traseu.

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Aug 27, 2010 9:23 pm

Din motive tehnico-mecanico de cacao... I give up. Urcand Mestecanisul, acum vreo 3 zile, a inceput sa se incinga tare rulmentul dreapta fata. Am urcat pe giumalau, apoi am ajuns pe la BN pe la Colibita unde m-am intalnit cu Chacha, acum sunt la Sovata, insa nu cred ca ma tine sa ajung pana pe trans alpina, deoarece a inceput sa curga vaselina din butuc. Maine debia il mai desfac odata sa vad daca pot sa-i fac o chestie sa ajung macar pana acasa. Distractie placuta celor care merg !

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Vin Aug 27, 2010 9:55 pm

Nesperat, s-ar putea sa ajung si eu maine pe transalpina, dar nu vom zabovi mult. O vom parcurge de la sud la nord (ca anul trecut am facut-o invers). Daca ne intalnim pe traseu, dati un flash. BAU!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Sâm Aug 28, 2010 12:01 am

Vom pune autobaza in miscare in jurul orei 07.00 , deci cu putin noroc ne vei prinde din urma . Daca ne vezi nu ne ocoli , claxoneaza-ne .
Bau , daca vad un sofer care nu prea stie ce e cu regulile de circulatie si cu numere de CT , tine minte : fugi ! ca te prind .
Eu am avut ceva probleme mecanice si abia azi la pranz am resuit sa le dau de cap , de aia nu am mai dat niciun semn , sorry .
Sper sa ne vedem cat mai multi pe acolo . Vedeti ca o sa am un steag cu mitsu pe ea

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Mar Aug 31, 2010 10:15 am

nu stiu voi cum ati trecut cristi insa eu m-am chinuit ceva, plouase seara si toata dimineata, am impins la masina pe o panta unde era doar noroi.

a trebuit sa incalec cu o roata marginea prapastiei unde era ceva pietris, ca altfel nu reuseam sa urc.

dar in final a iesit bine.

atasez o poza, in stanga prapastie, in dreapta prapastie:

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Aug 31, 2010 10:31 am

Mda , chiar ne gandeam duminica dimineata ca o sa ai ceva de tras dupa ploaia care cazuse . noi am prin vreme buna sambata si chiar ne-am bucurat de peisaje si de drum . Duminica pe partea a 2-a am avut si noi parte de noroaie , chiar ceva emotii dar fara sa impingem la ea .
Mai naspa a fost sambata seara ca noi am campat pe malul lacului Vidra si cu ploaia aia care a cazut am avut emotii sa nu o ia masina la vale catre lac , ca era destul de aproape si pe o panta .
Concluzii : este foarte frumos , peisaje minunate , trebuie sa prinzi vreme buna sa te bucuri de tot ce este pe acolo , si o sa mai merg . Ah , sa luati traseisti ( cei care merg la autostop ) daca vreti sa va distrati mai mult , desi pot avea si alte efecte . Curbele de pe traseu te ung pe suflet

Avatar utilizator
dionut77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Iun 03, 2008 3:50 pm

Mesaj de dionut77 » Mar Aug 31, 2010 10:52 am

Intradevar a fost o excursie extraordinara, peisajele te fac sa ramai fara cuvinte, drumul, cand va fi terminat va fi cu siguranta cel mai frumos din tara. Asa ceva am putut surprinde pe (langa) drum.
Fişiere ataşate
P1020798.JPG
P1020798.JPG (2.11 MiB) Vizualizat de 6187 ori

Scrie răspuns

Înapoi la “Drumetii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori