Mda

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Lun Sep 15, 2008 12:53 pm

Salutare! Sa va prezint o "patanie" daca ii pot spune asa. Ieri, in dragul nostru targ al Iesilor, pe Bulevardul Copou in dreptul facultatilor un nene politai se gandestete sa ma traga pe dreapta. Pana aici ..mda treaca mearga...! Prima data m-a intrebat de ce merg cu ceata ...am stins-o...apoi vazand ca nu are cu ce sa ma agate uimitor ma intreaba " FOLIA ESTE OMOLOGATA"...Sincer sa fiu "mi-a dat maxim" si m-a busit si rasul.. Apoi se ia si de faruri ...ca de ce sunt foliate...! Oare care-i treaba? Imi trebuie vreo hartie ceva...mai intalnesc vreo 2 sau 3 din astia si chiar ca ma mut din oras.

Avatar utilizator
robbycar
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Feb 08, 2008 12:01 am

Mesaj de robbycar » Lun Sep 15, 2008 11:23 pm

Si eu mi-am foliat masina cu folie omologata de RAR si am si hartia care dovedetste asta.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Mar Sep 16, 2008 8:52 am

Pai folia face parte din dotarea masinii...asa a venit ...Nu prea a inteles nea Garcea "sentimentu'"...! Eu de asta am intrebat daca imi trebuie vreo hartie ceva care sa ateste ca masina a venit gata foliata!

Avatar utilizator
Prime
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 25, 2008 11:59 am

Mesaj de Prime » Mar Sep 16, 2008 10:37 am

Folia trebuie sa fie omologata, s-a interzis de mult folia cu grad mic de vizibilitate.

Avatar utilizator
mocanu86
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 05, 2007 11:38 am

Mesaj de mocanu86 » Mar Sep 16, 2008 2:35 pm

la colt nu e folie .. e geam ionizat .. si pe mine m-a intrebat un gabor de ele .. i-am zis sa se duca la mitsubishi sa se certe cu ei ..

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Mie Sep 17, 2008 4:01 pm

.......

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 17, 2008 5:10 pm

Ma plimbam si eu cu "Gipu" si m-a oprit militia. Ma dau jos din masina, imi aduce respectuos la cunostinta ca vorbeam la telefon, ii aduc respectuos la cunostinta c-are dreptate, ii dau actele si zice: "Autorizatia pentru geamuri". Am inlemnit! Nefiind masina mea, va dati seama cum era sa ii inapoiez omului masina fara talon. I-am zis ca n-am de unde sa-i dau folie ca neamurile lu' Unchiu' Sam, atunci cind au afumat geamurile, n-au lasat nicio hartie acolo. Si-mi arata scris p-o bucata de hartie ca articolul de lege se refera la "folii aplicate pe geamuri". Asadar, stimate COObra, nu zice nimic de transparenta foliei in lege.
Sfarsitul povestii de mai sus e ca eu inlemnisem cind a scos talonul din plastic cu gindul de a-l pastra. Dar ulterior mi-am dat seama ca era doar o forma de intimidare, respectivul asteptind sa sar la cap c-o bere. O mai asteapta si azi, chiar daca am fost amendat pentru.... "traversare prin loc nepermis". :-D

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mie Sep 24, 2008 7:56 am

Nu mai aruncati banii pe folie. Nu tine prea mult , iar vara se mai si exfoliaza. Exista la buzau o fabricuta care ionizeaza. Life time. Acum ramane ca un coleg forumist sa ne dea adresa exacta si/sau un numar de telefon. Am vazut la cineva, arata super, se pot comanda diverse nuante si culori si sunt autorizati RAR. Cine mi-a aratat nu a putut furniza mai multe detalii pentru ca la randul lui apelase la un prieten. Care bineinteles i-a dus el masina acolo. Dar omul era foarte multumit.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Sep 24, 2008 1:03 pm

Cristi, ai vazut cum se face un geam ionizat pe la dezaburire? In maxim un an se duce dracu'.
De ionizare se ocupau si aia de pe Valea Cascadelor.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Dum Sep 28, 2008 7:55 pm

..........

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori