Placute De Inmatriculare Deteriorate

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Vin Apr 03, 2009 11:51 pm

Am numerele la masina cam deterioarate si vreau neaparat altele noi . Nu ma intereseaza sa fie distantate literele (sau alte modificari ) .
Le pot face numai in Pipera la politie, sau exista si alte persoane /firme care fac ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Apr 04, 2009 12:10 am

Pe site-ul Prefecturii Bucuresti gasesti la pagina asta modalitatea oficiala si legala prin care se solicita inlocuirea placutei de inmatriculare.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Apr 04, 2009 4:03 pm

Daca am platit o data taxa pentru ele , pentru inlocuire platesc aceiasi suma din nou ?

Avatar utilizator
allexino
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Noi 15, 2007 1:35 pm

Mesaj de allexino » Sâm Apr 04, 2009 4:42 pm

Da. Exemplu: Eu am pierdut nr. fata si a trebuit sa dau comanda de altul prin firma de leasing. Pret: 50EUR fara TVA

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Apr 04, 2009 7:28 pm

Insa la tine allexino si-au luat cei de la leasing si comisionul ca s-au ocupat de problema, care este diferenta de la 50euro + tva (aka vreo 250 ron) si 20 ron cat e taxa defapt si de drept.
Daca nu s-ar plati o taxa toti romanii ar avea colectii de tablite prin casa , asa suntem noi, strangatori

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mar Apr 14, 2009 11:16 pm

Am fost ieri la politie si am rezolvat problema ... inainte am sunat la dispecerat si la un numar al politiei rutiere( chiar si asa nu au fost in stare sa imi explice ce acte imi trebuie) ... am ajuns in fata ghiseului ca sa constat ca imi trebuie 2 imputerniciri din partea firmei, a doua fiindu-mi necesara cand ridic numerele . Cand m-am dus sa le ridic nu mi-a cerut decat chitanta ... agentii de politie cu o "scarba" pe ei iesita din comun, l-au facut "varza" pe un mos in fata mea care a gresit ghiseul . In concluzie cu 40 de lei si 2 ore de chin + un kg de nervi din cauza incompetentei unora = 2 numere noi. Pentru alte informatii astept sa ma intrebati.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori