Discutii libere

La un pahar de vorba..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Dec 23, 2010 11:18 pm

Cica nu se pierde garantia, doar ca termenele de service se injumatatesc.
Pai sa nu-i scuipi in fata ? De vreo 8 ani ma dau pe dealurile patriei cu diferite cazane si spun SINCER ca mult mai des se f**e o bucsa intr-o groapa din asfalt la 100 kmh, decat o denivelare pe camp luata la 20-40 kmh. Eu as da in judecata reprezentanta respectiva, pe langa acea masina in sant.

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Dec 24, 2010 9:35 am

Published: 26.09.2008
s-a mai discutat pe forum de nenea, pe la rubrica de serviceuri parca.
io daca imi aduc aminte de articol (nu am mai stat sa-l citesc), omul a fost sfatuit sa nu mearga cu masina pana soseste piesa comandata ca se beleste cutia...el a ales sa mearga si bineinteles ca s-a belit si altceva. eu parca asa tin minte.
QUOTE ?L-am informat ca piesele ce trebuie inlocuite vin in trei saptamani si i-am recomandat sa nu ia masina din service. A refuzat sa lase masina. Am scris pe fisa de calitate ca ridicarea masinii din service se face pe raspunderea clientului iar domnul Stancu a semnat. Dupa o luna s-a prezentat din nou la service, cu masina pe platforma, cu avarii mult mai multe la cutie?,

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Vin Dec 24, 2010 12:19 pm

Pai cei din service ziceau ca piesa comandata ajunge in 3 sapt. El s-a prezentat dupa o luna cu masina pe platforma. Daca piesa ajungea in 3 sapt, cum au zis cei din service, acuma altfel era povestea, nu? Si pana una-alta, ca reprezentanta, dureaza 3 sapt sa-ti ajunga o piesa? O fabrica pe Marte ???

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Sâm Dec 25, 2010 9:34 am

hai ma Klez ce naiba. chiar era o piesa care nu trebuia sa se beleasca in mod normal.
daca cele 3 saptamani le reduci doar la zilele lucratoare (adica 15), iei in calcul fabrica din thailanda, transportul, vami, despachetat, reimpachetat de la bucuresti la .....unde erau aia, mai uita un nene o zi de comanda, mai uita inca o zi ala de la receptie sa il sune ca i-a venit piesa....parca nu prea sunt asa multe alea 3 saptamani.
eu am serviceul langa mine, si in afara de chestii foarte rare si subiective nu prea am auzit scandal de la clienti, mai ales pe partea de cat au asteptat la piese.
a - ce poate fi deranjant - sa-i spui omului ca vin piesele in 3 zile si sa vina in 15.
si apropo, daca era asa nerabdator, de ce nu a adus masina dupa 3 saptamani sa o arunce in sant si a adus-o dupa o luna, dupa ce a stricat-o?
si iar apropo, masina nu are nici o vina.

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Mar Dec 28, 2010 9:10 pm

La protestul de azi concomitent cu noi cei din Bucuresti au iesit si cei din Iasi http://www.bzi.ro/la-aceasta-ora-zeci-d ... ili-201254


Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Feb 16, 2011 8:03 pm

Da, suntem curati.. am scapat!

In urma unui sondaj efectuat de catre cocalari.com intitulat "Masina Cocalarului Roman", Mitsubishi a inregistrat zero% din voturi, doar 24 de Subaristi ( )votand pentru. Masa, felicitarile si dansul vor avea loc aici.

Avatar utilizator
magnex265
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 23, 2009 12:31 pm

Mesaj de magnex265 » Mie Feb 23, 2011 10:10 pm

Buna seara!
Am si eu nevoie de un pic de ajutor!
Vreau sa imi cumpar o masinuta din aceea cu etanol radiocomandata!
Stie cineva ceva siteuri?? cu precadere cele din US??
Multumesc!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Mar 18, 2011 3:12 am

http://inregistrari.antena3.ro/view-01_ ... am-41.html

Primul video din lista, de Marti, 01 Mar - primele 20 de min!

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Vin Mar 18, 2011 2:03 pm

partea a 2-a a emisunii, a 2-a ora m-a lasat fara cuvinte...o lectie de viata

LE: doar partea cu Supra-omul

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori