Intrebari Symbian

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Danyutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Noi 17, 2008 10:14 pm

Mesaj de Danyutz » Joi Iul 09, 2009 5:20 pm

Daca vrei performanta de la un telefon ia-ti Iphone sau Sony Ericsson, Nokia e slabut la symbian. Am un e51, l-am luat doar pentru work, desi sper sa pot lua un 3G cat de curand.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Iul 10, 2009 9:45 am

Nu se pune problema de a cumpara altceva...am studiat bine piata si inainte de toate doream un TELEFON si apoi o platforma de programare iar din toate modelele, cel mai acceptabil la pret care sa imi indeplineasca doleantele, s-a anuntat E63 care l-am luat la Thank You la Orange.
De ce E63 si nu HTC (am mai avut) sau IPhone?
1. Baterie
2. Posibilitati de modificari mai mari decat la IPhone dar mai mici decat Windows Mobile
3. Nu mai vreau telefon cu WIndows Mobile (pentru asta mi-am cumparat un PDA) - consuma resurse, buguri, blocari si altele. Nu sunt fan de WM pe telefon (desi am fost). Telefonul pentru mine e mai importanta decat functii multimedia auxiliare. Conteaza bateria, semnalul si cat mai putine erori.
4. Doream un telefon care sa stie sa faca foarte bine atat: telefon, mail, web. Restul erau bonusuri care ma incantau. Iar pentru asta, E63 mi s-a parut ca ofera cel mai bun pret.

Deci treaba cu telefonu performant cred ca o defineste fiecare in functi de necesitatile sale.

Revenim la Symbian?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Iul 11, 2009 9:11 am

Am instalat "Full Screen Caller" insa imi cere sa adaug eu poze la contacte, adica nu stie sa le citeasca pe cele existente. Ce-i drept am instalat un trial de 15 zile insa asta mi s-a parut aiurea. Chiar nu se poate realiza asta direct, adica ceva programel care sa stie sa citeasca deja ceva existent si sa afiseze full screen?

Avatar utilizator
Dudu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 23, 2008 3:00 am

Mesaj de Dudu » Sâm Iul 11, 2009 10:24 am

chacha.. cred ca nu erai bine informat de iphone.. bateria tine ff mult, e cel mai bun telefon pt web browsing, datorita multi-touchului.. nu inteleg exact partea cu posibilitati de modificare..ce sa modifici? sa bagi tot felul de programe, teme, gadgeduri, modifici butoane, scrisuri..crede-ma..faci mai multe ca la un symbian..

la full screen caller: pozele pe care deja le ai in contacte sunt de 80x80, nici nu vrei sa le foloseasca pe alea.. d-aia ti-ai instalat programul, ca sa nu le foloseasca.

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Sâm Iul 11, 2009 10:28 am

sa-ti povestesc de resco contact manager pe WM care iti face si poza si ti-o ataseaza la contact?

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Dum Iul 12, 2009 10:59 am

Eu as putea sa-i povestesc de Inesoft Mobile sau SPB dar nu cred ca il intereseaza...
Si apropo ligla, (off topic bineinteles) Omnia este un telefon bun !!!

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Dum Iul 12, 2009 8:29 pm

decebal eu glumeam cu chacha pt ca el imi spunea cat regreta WM si cat se chinuie sa gaseasca un full screen caller.
N-am zis ca Omnia nu e un telefon bun ci doar ca eu nu ma pricep la el si la WM.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Iul 12, 2009 8:36 pm

Fara WM pe topicul meu . Gata, am trecut pe Symbian, am si PDA cu WM deci daca vreti facem topic de WM si ne ajutam si pe ala, fiecare are ceva de dat, sunt convins de asta...

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Mar Iul 14, 2009 6:20 pm

Scuze... recunosc ca ma intelesesem cu ligla sa te necajim putin!

Avatar utilizator
shadow2blade
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 03, 2008 7:15 pm

Mesaj de shadow2blade » Lun Aug 24, 2009 5:09 pm

De curand am trecut si eu la Symbian...ceva aplicatii pe care le-ati folosit si vi s-au parut interesante sau indispensabile ?

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 31 vizitatori