Noile Radare Mph Bee Iii

La un pahar de vorba..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
nini
EVO I
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 21, 2008 10:01 pm

Mesaj de nini » Joi Apr 29, 2010 7:46 pm

nu trebuie sa sariti pe mine!
eu doar am scris ce mi-a spus si chiar am cerut ajutorul vostru al tehnicienilor pentru binele nostru al tuturor, data viitoare o sa tac si o sa tin pentru mine orice informatie despre acest subiect.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Apr 29, 2010 9:29 pm

Pai cine s-a legat de tine? prietenul tau a afirmat ceva, si noi am adus intamplator niste semi-argumente ca e cam SF ce zice el... Intamplator, eu am mai lecturat uneori de Image Processing sau CVRR si e cam tras de par ce a zis el. Asta e tot. .... "Myth Buster"

Avatar utilizator
keenox
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Dec 05, 2009 9:01 pm

Mesaj de keenox » Mie Iun 09, 2010 4:00 pm

QUOTE (nini @ Apr 28 2010, 07:03 PM) ce am scris in ultimul post, le stiu de la un baiat de la circulatie care lucreaza pe un asemenea radar.
de asemenea mi-a mai spus ca inca nu le-au calculat "abaterea", "marja de eroare", care la vechile radare era de 10km/h.

In BRML scrie ca :

QUOTE 3.1.1 Erori tolerate pentru măsurarea vitezei:
a) pentru măsurarea vitezei, simulată ?n condiţii de laborator, eroarea tolerată este de:
 1 km/h pentru viteze p?nă la 100 km/h;
 1 % din valoarea convenţional adevărată pentru viteze egale sau mai mari dec?t 100 km/h;
?n cazul cinemometrelor care funcţionează şi ?n condiţii de deplasare a autovehiculului pe care sunt montate, erorile tolerate specificate mai sus trebuie să fie respectate şi pentru măsurarea vitezei proprii de deplasare a autovehiculului.
pentru măsurarea vitezei, ?n condiţii normale de trafic, pentru cinemometrele care funcţionează numai ?n regim staţionar, eroarea tolerată este de:
 3 km/h pentru viteze p?nă la 100 km/h;
 3 % din valoarea convenţional adevărată pentru viteze egale sau mai mari dec?t 100 km/h;
c) pentru măsurarea vitezei, ?n condiţii normale de trafic, pentru cinemometrele care funcţionează at?t ?n regim staţionar c?t şi ?n regim de deplasare, eroarea tolerată este de:
- ?n regim staţionar, pentru măsurarea vitezei autovehiculelor aflate ?n trafic eroarea tolerată este cea de la pct. 3.1.1 ;
- ?n regim de deplasare, pentru măsurarea vitezei proprii de deplasare a autovehiculului pe care sunt montate, eroarea tolerată este cea de la pct. 3.1.1 ;
- ?n regim de deplasare, pentru măsurarea vitezei autovehiculelor aflate ?n trafic eroarea tolerată este de:
 4 km/h pentru viteze p?nă la 100 km/h;
 4 % din valoarea convenţional adevărată pentru viteze egale sau mai mari dec?t 100 km/h;

N-au cum sa nu le calculeze abaterea, ca altfel nu ar primi aprobare. Abaterea trebuie sa fie mai mica sau egala cu eroarea tolerata.
Cine vrea tot documentu, e atasat. Mie mi-a trebuit pt proces.

Sfat: Daca va prind noaptea, cum m-au prins pe mine, depuneti contestatie ca aveti sanse. Uitati pozele. M-a mai prins unu acu vreo 3 saptamani pe Tandarei - Slobozia, pe zi, drum drept, n-am mai apucat sa fac mare lucru. Am scapat cu spaga si mi-au aratat bajetzii poza, clara ca buna ziua. Apropos, ambele radare tip vechi. Cu primul m-am inselat.



Fişiere ataşate

[Extensia doc a fost dezactivată şi nu mai poate fi afişată.]


Avatar utilizator
fastcarjunkie
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Sep 09, 2008 1:33 pm

Mesaj de fastcarjunkie » Joi Iun 10, 2010 3:06 am

^^^ Am avut si eu o speta asemanatoare, a fost destul de manarita treaba, cert e ca a vrut sa ma arda si m-a ars dar am castigat in instanta, fara sa fie nevoie sa ma folosesc si de tolerantele din norma care ar fi fost urmatorul pas la un eventual al 2-lea recurs, cred, din partea lor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori