Noile Radare Mph Bee Iii

La un pahar de vorba..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Mie Feb 10, 2010 9:19 pm

Incepand cu decembrie 2009 tot citesc prin diverse locuri despre noile radare ale politiei rutiere,montate pe Logan-uri Break,1.5 dci.Zvonuri sau realitate ?

Potrivit informatiilor culese de pe net,''te iau'' foarte bine si noaptea,de la 1000-1200 m,26X,infrarosu,instant-on omologat,mod POP inregistrare video pe hard-disk,etc.

Stie cineva ceva concret,a vazut cineva vreun echipaj dotat cu vreun dispozitiv dubios ? In afara de clasicul tun alb ? Eventual puterea de emisie,banda in care emit,daca reactioneaza detectoarele la ele,de la ce distanta ?

Colegii care circula mai mult prin tara,aveti vreo informatie ?

Hai sa vedem daca stie cineva ceva clar sau sunt doar zvonuri.

Merci !

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Joi Feb 11, 2010 6:58 pm

Nu sunt zvonuri .
CEL de va "prinde" pe autostrada bucuresti - pitesti este un prieten , ca sa zic asa .
De la el am auzit ca i-au dotat cu radare noi , care au o chestie de standby , nefiind nevoie sa mai orienteze radarul in alta parte sau sa puna ceva in fata lui . Pur si simplu apasa pe buton cand vor ei si considera, si tu nici nu apuci sa auzi piuitul de la detector . Plus ca inregistreaza cu un cel putin 10 sec inainte , intr-o memorie buffer .
Ce mai vrei sa stii , ca il intreb ?

Avatar utilizator
Bucy
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Noi 19, 2008 8:16 pm

Mesaj de Bucy » Joi Feb 11, 2010 7:34 pm

Locatiile exacte, in fiecare zi .

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Joi Feb 11, 2010 8:06 pm

@bughy,am primit de la tine o informatie extrem de importanta,multumesc !Deci,exista !

Hai sa-ti zic ce vreau sa stiu (sau mai bine zis sa stie toti) :

-au instant on omologat sau doar modul POP.
-in ce banda emit (KA sau K sau poate amandoua desi nu cred ca au cum)
-sunt instalate doar pe logan-uri MCV sau si pe orice alta masina ? Logan-urile sunt inscriptionate,dotate cu girofar si tot tacamul sau merg cu ele in ''civil'' ?
-distanta de la care ''te iau'',am vazut pe specificatia tehnica aprox 1.6 km,ceea ce e extrem de mult cred eu,sper sa nu bata real mai mult de 600-800m.

Pt inceput,cam atat.

Ce mai am de eu de spus : cei cu detectoare slabe (cele de 150-200 ron) nu mai au nicio sansa,cei cu detectoare mai bune poate au o sansa daca nu vor fi cei vizati sa mai ''simta'' o emisie slaba de la cel din fata si sa franeze,desi daca sunt in banda KA,e naspa situatia.
Colegii din zona Moldovei,voi nu ati vazut sau nu stiti nimic ? Am auzit ca s-au dotat si militienii din Iasi si Vaslui.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Feb 11, 2010 10:41 pm

QUOTE (radurin @ Feb 11 2010, 08:06 PM) Colegii din zona Moldovei,voi nu ati vazut sau nu stiti nimic ? Am auzit ca s-au dotat si militienii din Iasi si Vaslui.
Deocamdata, nimic. Ieri am facut un drum in afara, dar se pare ca baietii de la rutiera erau in vacanta, nu i-am zarit.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Vin Feb 12, 2010 2:57 am

am inteles ca in braila au fost dotate 10 astfel de masini..pentur zona din jur
fuck..se raspandesc
chiar sunt si eu curios cum reacitoneaza un detector la ele....sau vor aparea o tona de anunturi pe okazii

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Vin Feb 12, 2010 8:05 am

Da' ce aveti daca mergeti legal ma? Moare reisaru din voi? Dupa aia traiti cu impresia ca ati dat banii degeaba pe masina speciala?

Avatar utilizator
doza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Dec 15, 2009 7:18 am

Mesaj de doza » Vin Feb 12, 2010 8:10 am

eu merg legal

Avatar utilizator
ligla
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Dec 29, 2008 8:34 pm
Contact:

Mesaj de ligla » Vin Feb 12, 2010 8:32 am

QUOTE (driverx @ Feb 12 2010, 08:05 AM) Da' ce aveti daca mergeti legal ma? Moare reisaru din voi? Dupa aia traiti cu impresia ca ati dat banii degeaba pe masina speciala?


da tu mergi legal de esti asa revoltat?!

Avatar utilizator
radurin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 02, 2009 5:05 pm

Mesaj de radurin » Vin Feb 12, 2010 9:06 am

Deci si pe Braila....bun,am mai aflat ceva.Macar sa stim pe unde ne ferim de ele.

Daca mai afla cineva ceva legat de locatie rog info,eu o sa am un drum prin tara sambata si daca vad ceva revin cu informatii.

@driverx,aici nu era vorba daca moare ''reisaru'' din cineva,pur si simplu vroiam sa informez colegii despre noile radare.

Daca tu crezi ca ne poti ajuta cu vreo informatie sau parere,stima si respect,daca nu,tot stima si respect,intelegi ce vreau sa zic.Nu are rost sa discutam daca e bine sa mergi prin localitate cu 50 sau cu 80-90,fiecare merge cum are chef !

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori