Cel Mai Indepartat Punct De Destinatie

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 29, 2010 8:47 am

Salut,deschid topicul sa vedem, dupa cum zice in titlu, care este cel mai indepartat loc pana unde ati fost cu masina, respectiv cu ce masina (desigur nu dintr-o bucata). In cazul meu, in 2003 am fost cu un suzuki baleno 1.3 benzina, break, pana in kuwait cu trecere prin bulgaria, turcia, siria, iordania, arabia saudita si intr-un final, kuwait. am facut per total in jur de 6 zile...cel mai greu traseu fiind in arabia saudita, 1300 km prin desert, un singur orasel/ sat, desert peste tot si in jur de 55 grade celsius.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 29, 2010 9:51 am

Ok. You won Cred ca ne-ai batut pe toti deja. Poate mai sunt cativa plimbati prin Europa, dar am asa o impresie ca povestea ta e MUUUULT mai interesant decat alea Deci poate transformam topicul asta intr-unul de jurnal de calatorie Romania-Kuweit.

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 29, 2010 9:59 am

haha, mersi insa la o discutie despre L200 din emirate, erau cativa forumisti care au lucrat in zona aia drept urmare m-am inspirat si am presupus ca mai sunt si altii, avand in vedere ca din cate imi amintesc, si-au adus masini de acolo

nu am poze decat pe hartie nu in format digital...cred ca iti voi urma sfatul sa fac un jurnal de bord, la un moment dat.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Mar 29, 2010 10:14 am

Deja ne-ai eclipsat cu asemenea distanta. Eu am fost pana in Salzburg intr-o singura zi. Noah. Sau in Balcic. Dar cam atata ca distanta mai lunga.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Mar 29, 2010 10:27 am

Eu Viena intr-o dimineata , Zakynthos vreo 1700km si Kusadasi de 2 ori, iar cel mai indepartata locatie la est la care am ajuns este Pamukkale

Avatar utilizator
zimbet
EVO I
Mesaje: 8
Membru din: Lun Iun 16, 2008 1:02 pm

Mesaj de zimbet » Lun Mar 29, 2010 10:28 am

eu cu a mea am fost cel mult Bucuresti - Chisinau ... si restul prin tara... nu am avut ocazie sa fac traseu mai lung... prefer avionul...
bv tie balishag, sper sa faci si cu noua masinuta astfel de calatorii sau ceva mai grandios...

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Lun Mar 29, 2010 12:10 pm

Eu am vrut sa aduc prin 2000 o masina din emirate , dar a aparut faza aia cu euro nu stiu cat si nu puteam sa o inmatriculez . Am mers cel mai mult aproape 900 km intr-o singura zi in Oman cu o Toyota Hilux , practic traversand tara din Muscat in Marmul - foarte obositor .Si am mai mers odata de la Ploiesti la Olympic Beach cu mitsa din dotare .
PS balishag Ce ai lucrat in kuwait si unde ai stat ?
Eu am lucrat la Mina Al Ahmadi in rafinarie ( prin 2004 ) si am stat in Salmya ( parca asa se scria ) .

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 29, 2010 12:41 pm

ai mei au lucrat acolo, eu am fost doar in vacanta (eram student in .ro)..am un foarte bun prieten kuwaitian si am mers de 2 ori la el. Salmya...cate amintiri...acolo ieseam si eu in oras, sunt mallurile etc. mai stii acolo in zona un bar numit Shark? se juca biliard.

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Lun Mar 29, 2010 2:03 pm

Oricum mie nu prea mi-a placut in kuwait ( veneam dupa Abu-Dhabi si Muscat ) , nu tu alcool , femei .....pauza etc .
Salariul in schimb in kuwait a fost mai maredecat in rest. Bye the way i fost in turnurile alea doua ( parca water tower se numeau ) , la barul din cel mai inalt ?
Misto rau !

Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Lun Mar 29, 2010 2:09 pm

nu, am rau de intaltime si nu prea imi inspira incredere...chiar daca stiu ca sunt sigure. sa nu primesc vreun warn ca bat campii

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori