Noi Nu Participam La Protest ?

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mar 10, 2011 5:41 pm

Hm. Si totusi Romania are productie interna

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mar 10, 2011 6:28 pm

cam 80% din ce consumam.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Mar 10, 2011 9:33 pm

Si croatii nu or avea?

Ideea este alta, nu sunt eu Gica contra dar degeaba speram la 10 banuti mai putin la litrul de benzina. Nu acolo este solutia, trendul de scumpire e mondial (uitati-va la americani), problema consta in salariile de ***** din Romanica. Acolo trebuie lucrat prima data. Atunci ne vom permite si toate celelalte lucruri, nu doar benzina....

Avatar utilizator
Klez
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 28, 2008 9:58 am

Mesaj de Klez » Joi Mar 10, 2011 9:39 pm

Ce treaba au americanii ? La ei, in Ianuarie litrul (nu galonul), de benzina era 2.3 lei, din care accize doar 3% . La noi cat era ? Cat e la ei salariul si cat e la noi ?

Ma rog, eu prostestez de un an si ceva. Fac plinul numai cu motorina din Ucraina, unde motorina de 3.4 ron/litru. E ceva diferenta, nu ? Nu ma voi opri sa dau MUE statului roman, asa cum nici el nu se deranjeaza sa ne fie noua bine, cat de cat. Tot ce imi propun sa fac de acuma, o sa fac cat mai nefiscal posibil, astfel incat statul sa poate lua de la mine, doar.... (incepe cu p) . Personal, am incercat sa fac sa fie bine, legal, calumea, cum trebuie... dar n-ai cu cine si n-ai cum. Nu vreau sa supravietuiesc in tara asta, vreau sa traiaesc !

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori