Noutati In Bucuresti

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
ssTour
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iul 24, 2008 12:39 pm

Mesaj de ssTour » Mie Feb 02, 2011 7:33 pm

camera in geam si inregistrare pe voice cu telefonu ! si luai tu bani !

Avatar utilizator
numai_silviu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 30, 2008 12:33 am

Mesaj de numai_silviu » Mie Feb 02, 2011 8:38 pm

de unde atata inspiratie pe moment... oricum asta poate fi invatare de minte pentru cei care ies suficient de mult in strada cu masina de pe drumurile fara prioritate "la intimidare" poate poate opresti toata coloana ca sa treaca el... sau daca nu opresti iti e destul de greu sa il ocolesti.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Mie Feb 02, 2011 11:47 pm

destul de penal sa iti faca semn sa iesi de pe strada, dupa s accelereze sa intre in tine si sa zica ca nu te-a vazut...probabil ca sa dau de unu cara sa faca asa l-as calca cu masina...de vreo 3 ori asa sa vad daca, cauciucurile lasa urme adanci ..domne ce oameni lesinati

e bine de stiut...cand iti face unu semn sa iesi de pe straduta ca te lasa....te uiti intai la fata lui..sa vezi daca ranjeste sadic si dupa te gandesti...daca sa iesi sau nu

Avatar utilizator
Mitsu'
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Iun 14, 2007 1:49 pm

Mesaj de Mitsu' » Joi Feb 03, 2011 2:31 am

Exact acelasi lucru mi s-a intamplat mie acum doua zile, iesind de la benzinaria Agip Decebal(cea de langa Casa de Asigurar iparca sau ceva de genul):
Am iesit putin mai in afara sa pot vedea si eu cand pot sa ma bag, au trecut vreo 10 masini prin fata mea, pana cand a trecut si un Opel Omega Break Alb care "nu a mai avut loc" si s-a harjait de numarul meu.
A tras pe dreapta pe loc, am iesit din masina impreuna cu maica-mea, ca tocmai plecam undeva cu ea si am inceput sa il injur.
Omul foarte calm a zis, la fel, ca e vina mea, ca nu am cedat prioritatea si asa mai departe.
Am convenit sa ne lasam numerele de telefon pana la urma si sa ne auzim mai tarziu pentru ca ma grabeam foarte tare.
Am vorbit cu el la telefon dupa vreo doua ore, ne-am dat intalnire tot la aceeasi benzinarie si i-am spus sa facem constatare amiabila sa rezolvam rapid. El mi-a spus ca sambata ii expira autorizatia de circulatie provizorie si ca nu are chef sa mearga cu masina pe platforma la asigurari, la service si asa mai departe.
Mi-a spus ca a vorbit el cu un prieten de-al lui care ii repara masina cu 300 de lei si ca sa facem 50-50, adica sa ii dau 150 de lei (masina era zgariata-atat cat poate zgaria un suport de numar(adica mai mult plastic pe tabla decat zgarietura)- doar sub bandoul usii pasagerului si atat, ulterior mi-a mai aratat el ca i-am infundat portiera, dar cand i-am aratat ca e rugina in dreptul infundaturii a inceput sa injure si sa spuna ca nu mai face nici o intelegere cu mine, ca se duce direct la Politie sa declare accidentul si ca raman fara permis). Atunci, vazand ca nu am cu cine ma intelege, i-am dat 100 de lei spunandu-i ca atat am la mine si, oricum, mai mult nu face paguba pe care i-o facusem eu, a mai mormait ceva de genul : "pai nu era vorba sa imi dai jumatate?" la care eu i-am spus foarte corect ca sa fie multumit ca ii dau si atat, pentru ca intre timp eu imi pusesem suportul de numar, curatasem numarul si nu mai avea nici o dovada a accidentului, moment in care cei din masina au inceput sa urle : "da-i ba una in masina si termina cu el, ce stai atat la discutii?". Atunci le-am spus ca in acel caz eu ajungeam mai repede la politie si se schimba drastic situatia, ajungand de partea mea. Au plecat bolborosind, cu scartait de roti si am terminat oarecum bine zic eu patania, cu o gaura de 100 de lei.
Deci, feriti-va de idioti cand aveti cedeaza pentru ca e mai bine.

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Joi Feb 03, 2011 11:24 am

Sa va spun si eu ce am patit...tot din aceeasui serie, dar fara table indoite.

La benzinaria Agip din zona Timpuri Noi (aviz lui Marius care alimenteaza de acolo) isi face veacul un Peugeot 407 ,gri, cu numere de CT si sta la iesirea dinspre Splai / Facultati. De 2 ori mi s-a intamplat ca, iesind de la benzinarie, sa fiu acostat de un baietas (nu stiu daca a fost acelasi de fiecare data, insa masina a fost aceeasi) care a coborat din masina cu pricina cand a vazut ca ma apropi de el si astept sa ies de la benzinarie, care mi-a facut semn sa deschid geamul. Eu, deschid putin geamul si il intreb ce doreste, la care el imi spune ca este din CT si ca a ramas fara motorina si sa ii dau 50-100 lei sa alimenteze ca nu are cu ce sa ajung aacasa...vorba aceea e om de incredere, imi lasa un nr. de telefon si pot sa ii dau si adresa mea sa imi trimita banii cand ajunge in CT. Cand am auzit mi-a venit sa rad si i-am spus sa isi caute fraierii in alta parte...cu jmecherasi de genul asta am de-a face aproape in fiecare zi si deja ma amuza tupeul lor. Asa ca trebuie sa fim cu bagare de seama peste tot in jungla urbana (moama ce exprimare academica )

Bafta si feriti-va de scursurile societatii.

Avatar utilizator
marius_EVO
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 27, 2009 4:50 pm

Mesaj de marius_EVO » Joi Feb 03, 2011 12:40 pm

chiar o sa ma uit asa dupa masina sa il vad ...fel si fel de oameni cu idei tampite de a se imbogati

Avatar utilizator
biku
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 06, 2009 7:29 pm

Mesaj de biku » Joi Feb 03, 2011 1:51 pm


Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Joi Feb 03, 2011 2:28 pm


Avatar utilizator
balishag
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Iul 07, 2008 11:21 am

Mesaj de balishag » Vin Feb 04, 2011 9:46 am

@speed29 - ai devenit celebru cu patania nefericita. am dat mesajul tau mai departe pe la colegi/ prieteni etc si acum incep sa primesc mail de la alti prieteni din alte tari (prieteni carora nu le-am trimis acel mail) cu acelasi copy/ paste :-))

La fel ca, colegii de mai sus, mai dau un link

http://ziarero.antena3.ro/1296798171-Av ... _accidente

Avatar utilizator
Samyaza
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Feb 04, 2009 2:22 pm

Mesaj de Samyaza » Sâm Sep 10, 2011 9:35 am

Mai stiu ca o sa-mi sarati in cap, dar eu nu stiu cum supravietuiti voi in Bucuresti acolo! Cate mai aud Doamne!

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori