Interzicerea detectoarelor radar

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Iun 27, 2007 7:46 pm

Si preturile domnilor ca inca suntem studenti ... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: si stam prost cu banii...

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Iun 27, 2007 8:03 pm

Lasa, domnu', ca intra Pilonul 2 de Pensii site scoti!

Beltronicsu' pentru detectoare e ca Rolls-ul pentru masini. Sunt scumpe dar merita!
Cobra sunt si ele bune, chiar aproape identice ca performante cu Beltronicsurile, au avantajul pretului de partea lor, dar fiabilitatea.... Nu-i vorba ca nu tin macar cit le e garantia, dar pe urma sa nu va asteptati la mai mult de-o luna doua. Problema vine de la integrat care se-ncinge de-i sare basca. Daca va tine instalatia sa-i puneti un radiator... spaga voastra!

Avatar utilizator
woody
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 29, 2007 1:01 pm

Mesaj de woody » Mie Iun 27, 2007 8:46 pm

QUOTE (body)Ce parere aveti de interzicerea detectoarelor dupa ce acum o jumatate de an au fost declarate legale?
Eu am cumparat in februarie unul ( Cobra 9730) legal , de la magazin , cu factura platind nenorocitului asta de stat roman TVA si celelalte taxe aferente.
Va spun , sub cuvant de onoare ca o sa-i dau in judecata pentru restituirea banilor dati pe detector in cazul in care interzic utilizarea lor.
Nu comentez nimic altceva decat faptul in sine - respectiv modificarea legilor dupa bunul plac al unor indivizi cu o singura circumvolutiune - cea de la cashcheta .

pai nu ai pt ce sa-i dai in judecata.. fiindca nu comercializarea detectoarelor a fost interzisa, ci folosirea lor in autovehicule... daca tu vrei inca te mai poti folosi de detectorul de radar... il bagi in buzunar si detectezi usile care se deschid automat de la mall.. asta nu cred ca depinde de ei + ca nimeni nu te-a obligat sa-l cumperi ca dupa aceea sa fii obligat sa nu-l mai folosesti

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Mie Iun 27, 2007 9:30 pm

QUOTE (Marty)Lasa, domnu', ca intra Pilonul 2 de Pensii site scoti!

Beltronicsu' pentru detectoare e ca Rolls-ul pentru masini. Sunt scumpe dar merita!
Cobra sunt si ele bune, chiar aproape identice ca performante cu Beltronicsurile, au avantajul pretului de partea lor, dar fiabilitatea.... Nu-i vorba ca nu tin macar cit le e garantia, dar pe urma sa nu va asteptati la mai mult de-o luna doua. Problema vine de la integrat care se-ncinge de-i sare basca. Daca va tine instalatia sa-i puneti un radiator... spaga voastra!

Merci pentru sfaturi ...
Legat de pilonul 2 ... pe unde am fost lumea e total neinteresata si picata din avioane . Habar nu am ce sa fac sau ce sa le zic pe langa explicatiile aferente invatate in curs care sunt mai mult decat logice. Poate ne vedem pe la agentie si mai stam de vorba... eventual niste tips&tricks nu ar strica ...

P.s. scuze de off topic !!!

Avatar utilizator
body
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 21, 2007 9:28 am

Mesaj de body » Lun Iul 02, 2007 1:11 pm

QUOTE (Ady)Body spune-mi si mie daca esti multumit de Cobra 9730. Ma bate gandul sa imi cumpar un detector dar habar nu am ce anume ...din cate am citit unii se plang de anumite modele... Multumesc anticipat.
Eu sunt multumit , si mie mi-a detectat cam de la 3 km pe DN1 in linie dreapta si de asemenea mi-a detectat un radar pe o solenta oprita si indreptat la 90 grade fata de drum in sus undeva pe langa Tg Jiu .
Una peste alta cred ca merita banii.

Avatar utilizator
woody
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 29, 2007 1:01 pm

Mesaj de woody » Lun Iul 02, 2007 5:53 pm

si pana la urma nici nu se interzic

Avatar utilizator
DeBogdan
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 11:59 pm

Mesaj de DeBogdan » Lun Iul 02, 2007 6:06 pm

Intreba cineva de preturi - beltronics 955 - 600 ron.
In bucuresti la spot (linga leu), da' e bataie pe ele, ca am mai trimis niste prieteni care l-au folosit pe al meu de proba...
Cel putin sambata nu mai aveau..

Avatar utilizator
Johnelu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 04, 2007 3:04 pm

Mesaj de Johnelu » Mar Iul 03, 2007 6:03 pm

Sa inteleg ca asta-i al mai bun?! Intreb pentru ca sunt interesat. Sincer sa fiu io-s atras de modelele cu panou solar. Nu prea-mi plac firele care-s trase prin masina in toate directiile.

ex:
MARUHAMA CX-660
WHISTLER XTR-185
yupiteru SVE-66R

Astea-s citeva modele. Recunosc, nu prea ma pricep, care-i criteriul dupa care ar trebui ales un astfel de obiect.
Despre pret am vazut ca exista intre 300 si 1600. Nici cele din lista de mai sus nu-s foarte ieftine, ultimul din lista depaseste 700 ron de ex (este cel pentru care parca as vota) .
Citeva rinduri pe subiectul asta va rog.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 25 vizitatori