Lyoness

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Mar 14, 2011 8:13 pm

De cateva saptamani bune ma tot bazaie cineva la cap sa imi fac un card CASHBACK Lyoness . Am intrat pe site-ul lor si mi se pare putin suspect ca nu prea se dau cine stie ce detalii despre toata treaba .. si mai degraba esti invitat pe la diferite prezentari sa ti se explice live .

E cineva pe forumul asta care participa la chestia asta ?
Niste feedback va rog!


Merci!

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Lun Mar 14, 2011 10:12 pm

mama prietenei mele s-a inscris...
si cica sunt mai multe stadii in acest "program" nu am stat ff mult sa ascult ideologia...nu am fost la intalnire..doar ce am prins fugitiv de la ea..
ea s-a inscris in pachetl bussiness care nu stiu ce implica.si ce avantaje ai...dar cica a trebuit sa investeasca si niste bani...[lucru care mi se pare o prostie..dar nha]
pentur useri normali...cica nu trebuie sa investesti nimic...iti faci cardul...si gata...primesti ca la gima puncte in functie de cumparaturi..si le transformi in produse..parca
nha..daca mai aflu ceva scriu pe aici

Avatar utilizator
Стрелок
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 04, 2009 2:45 pm

Mesaj de Стрелок » Lun Mar 14, 2011 11:14 pm

Hmmmm... MLM cu investitie intotdeauna va mirosi urat. Nu e neaparat cazul, dar oamenii nu se satura niciodata sa fie trasi pe sfoara, iar unii inteleg si speculeaza asta.

In scurta mea viata si experienta am invatat 3 lucruri:
- MLM sau schema piramidala sunt doar scheme mai reduse sau mai vaste de a face bani de la cei multi si fraieri (aici ar putea intra si bursa, forex, pokerul online si cam orice afacere care se bazeaza pe "steady suply of fish") mai mult sau mai putin pe fata. Astea sunt cu adevarat magazinele de vise.
- nimeni nu are grija mai bine de banii mei decat mine (statul, asigurari, fonduri de investitii, etc)
- nimeni nu iti da nimic pe de-a moaca. "If it's too good to be true, it probably isn't!" Corolar: daca poti sa te descurci fara banci e mai bine asa.

Pe scurt, eu nu mai am incredere de mult in nimic ce aduce a MLM sau schema piramidala. Consider pierdere de vreme orice sistem de acest tip chiar daca in fata are un wall-paper mai mult sau mai putin corect. Desi in teorie lucrurile ar putea fi bune, in practica eu inca nu am auzit.

My 2 cents.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Mar 15, 2011 9:09 am

La orice MLM merita atata timp cat esti sus in piramida. Nu neaparat in varf, dar sa ai suficienti fraieri sub tine. Altfel........stay away...

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Mar Mar 15, 2011 11:40 pm

mda si eu m-am scarbit de piramidale..de asta nu vreau sa investesc nimic..practic din cate mi s-a zis..scanez cardul cand fac cumparaturi si mi se intorc punctele ca bonus..ceva de genu card gima
o sa vad daca e asa..imi cer 1 cent..they will have bye bye

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Mie Mar 16, 2011 11:52 am

Mi-a fost prezentata si mie schema recent. Membrii ''business'' trebuie sa investeasca in pachete cuprinse intre minim 2000 si 7000 euro. Posesorii obisnuiti de card primesc bani/puncte pe acele carduri, diferenta intre cele doua tipuri de membri fiind procentul de castiguri. Sincer, mie nu imi inspira incredere.

Avatar utilizator
cristi4x4
EVO I
Mesaje: 41
Membru din: Sâm Mar 05, 2011 1:54 pm
Contact:

Mesaj de cristi4x4 » Mie Mar 16, 2011 12:38 pm

Nu puneti botu la toate prostiile.Mai devreme sau mai tirziu se va dovedi ca este o teapa crunta.

Avatar utilizator
Hyp
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 03, 2009 3:42 pm

Mesaj de Hyp » Joi Mar 17, 2011 12:47 am

mda..deci cam asta sa inteleg ca a "luat" bussiness-ul de 2000 de euro..
bun..dar cu ce te aburesc incat sa dai vreo 80 de milioane?eu chiar nu itneleg...doar pentru un procent mai mare?
pana la urma ce e in mana e sigur..dar sa imi zica cineva ca imi da 50% din ce cumpara altii...nu prea imi vine sa cred..ca nu prea are de unde
chiar sunt curios...cu ce te aburesc la business
in cat timp iti scoti investitia...cica?

Avatar utilizator
alexx22
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mai 02, 2008 8:15 am

Mesaj de alexx22 » Lun Apr 04, 2011 5:28 pm

eu am card, dar fara sa dau banii aia 8000 lei .... si primesc doar din ce cumpar inapoi bani... daca se strang ceva bine
da nu ..asta e...nu am ce pierde

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mie Apr 06, 2011 10:00 am

Este absolut halucinant sa vezi ca-n anu' de gratie 2011, dupa Caritas, Mondragon, Credit Fond, SAFI si alte d-astea, mai exista oameni care cred in Mojerilă!!! De fapt nu stiu de ce ma mai mir, atita timp cit moldovenii aia de la Delfinii dau teapa dupa teapa, se inchid si reapar sub alta denumire !? De ce am impresia ca si aici tot mina lor e?
Ma rog, viata-i greu si dur, lantu' trofic e lung si procesu' de selectie trebuie alimentat cu ceva, acel "steady supply of fish" de care pomenea Strelok.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori