Fast And Furious 5 Fast Five (2011)

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
EPoX
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Ian 11, 2009 10:25 pm

Mesaj de EPoX » Dum Mai 01, 2011 12:52 am

Pe torente se gaseste deja filmul filmat in cinema, dar nu stiu daca se merita, lansara s-a amanat pentru data de 3 mai sa speram ca va fi atunci, pana una alta am gasit pe net soundtrackul fast five ce contine 13 piese: http://www.iasi4u.ro/fast-and-furious-5 ... rafe-2011/

Sunt 2-3 interesante, restul parca nu ma prea pasioneaza...

Voi ce parere aveti ?

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Dum Mai 01, 2011 9:51 am

01. Don Omar, J-doe, Reek da Villian & Busta Rhymes - How We Roll (Fast Five Remix)
05. Carlinhos Brown - Carlito Marron
10. Don Omar - Danza Kuduro (feat. Lucenzo)
13. Ludacris - F5 (Furiously Dangerous) [feat. Slaughterhouse & Claret Jai]

Astea sunt cele mai interesante... Personal favourite e Don Omar - Dansa Kuduro, e bestiala.
In ceea ce priveste filmul, sincer sa fiu nu ma asteptam sa fie asa de entertaining.
Nu merita luat de pe torrente, e TS (nu facem curs de p2p acum, ideea e ca (virgula) calitatea audio + video lasa de dorit momentan intrucat e filmat din cinema). Eu l-am vazut in premiera la cinema. Si merita.

Avatar utilizator
the1
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 03, 2009 2:37 am

Mesaj de the1 » Dum Mai 01, 2011 9:38 pm

a incasat deja $165m in cateva zile. wow!
http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=fastfive.htm

Avatar utilizator
AndreiS
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 6:04 pm
Contact:

Mesaj de AndreiS » Dum Mai 01, 2011 10:14 pm

Am vazut filmul acum cateva zile de pe torente si m-am felicitat ca nu am luat bilete la cinema.
Faza cu trenul este trasa rau de par, impuscaturile mi-au adus aminte de rambo, cand nu-l atingea ploaia de gloante, finalul previzibil. A meritat doar cafteala dintre Vin si Rock.
In concluzie, un film de copii, cred ca cel mai slab din toata seria.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Lun Mai 02, 2011 9:26 am

Cam prea multa actiune SF si efecte speciale, insa sunt si cateva replici destul de interesante pe ici pe colo.

Mie per total mi s-a parut ok.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 02, 2011 9:49 am

Am vazut si eu filmul aseara la cinema a fsot super. Intradevar multe efecte demne de filmele SF dar nu ma deranjat. Cel mai mult mi-a placut faza cu seiful cand il trageau cele 2 masini si faza cand au furat masinile de politie si a zis"E prima oara cand stau in fata..."
Cred ca era bestial daca seiful era tras de 2 lanceruri EVO sau macar normale

Avatar utilizator
Sfinxul
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Aug 20, 2007 9:14 pm

Mesaj de Sfinxul » Lun Mai 02, 2011 11:32 am

Flipper & Malakai ...unde ruleaza in galati acest film sau mai bine zis la care cinema l-ati vazut voi ?

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Mai 02, 2011 11:59 am

Eu l-am vazut in premiera la Cinema City in Braila pentru ca edilii nostrii nu sunt in stare sa faca un ditai mallu' ca acolo.
Am facut rezervare pe site si asta a fost. Filmele sunt noi-noute... Sunt 10 sali de cinema, e foarte ok.

Avatar utilizator
Flipper
EVO I
Mesaje: 2
Membru din: Mar Mar 10, 2009 10:21 am

Mesaj de Flipper » Lun Mai 02, 2011 12:01 pm

La fel ca si Malakai.

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori