Aplicatie Iphone Gratuita Pentru Masini

La un pahar de vorba..
Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Iun 06, 2012 9:49 am

Buna tuturor,

Pentru cei interesati, a aparut o noua aplicatie iPhone, care poate fi instalata si pe iPod touch, pentru proprietarii de masini.
E gratuita, se numeste "Masina mea" si va anunta cand expira autorizatia ITP, asigurarea CASCO, polita RCA, rovinieta, trusa medicala si extinctorul.

De asemenea, aplicatia trimite si notificari periodice pentru scadenta ratei CASCO, precum si a ratei lunare, pentru cazurile in care autovehiculul fost achizitionat prin credit sau leasing.

Poate fi descarcata de aici

Pe pagina de Facebook a dezvoltatorilor sau prin email la contact@mobiletouch.ro puteti trimite sugestii pentru imbunatatirea aplicatiei.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 11:03 am

Foarte interesanta aplicatia.
Diseara cand vine sotia de la serviciu (ea are iPhone) o sa descarc la ea pe telefon aplicatia aceasta sa vad cum se misca si daca se impun sugestii, o sa le scriu pe FB. Chiar era nevoie de ceva de genul asta, asta ca sa nu mai stai cu grija faptului ca expira cate ceva, exact cand nu te astepti.

Interesant ar fi daca te anunta cu cateva zile inainte de expirarea diverselor documente/materiale.
Voi vedea diseara cum functioneaza.

Multumesc pentru informatie!

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Iun 06, 2012 11:56 am

Aplicatia notifica din timp utilizatorul atunci cand urmeaza sa ii expire cate ceva.
Sunt trimise notificari cu o luna inainte de expirare, apoi cu 2 saptamani inainte si cu 2 zile inainte.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 1:03 pm

Super treaba!

Si ca sa zgandaresc rana, de ce o oferiti gratuit?
Nu spun ca nu e bine sa fie free, dar ma gandeam ca ceva din ceva trebuie sa castige si cei care s-au chinuit la ea si atunci ori exista in aplicatie multa publicitate, ori nu e tocmai pusa la punct si trebuie realizata varianta beta... sau sunt sponsorizati... sau au o INIMA mare!

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Iun 06, 2012 1:24 pm

As fi tentata sa bifez repede raspunsul cu inima mare insa exista si alte motive pentru care publicam aplicatii gratuite pentru Romania:

1. fac bine la moral
2. fac si mai bine la portofoliu
3. ne ajuta sa tinem legatura mai bine cu utilizatorii si sa formam o piata a aplicatiilor dezvoltate de firma noastra

Inca nu ne-am gandit cum sa monetizam aplicatia. Am vrut ca mai intai sa cream un produs de calitate si sa vedem cum este primit de public. Pe baza feedback-ului de la utilizatori vom crea noi versiuni si poate vom gasi si solutii prin care sa o transformam intr-o afacere.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 1:44 pm

Bine spus si argumentat raspuns!

Inteleg ca aplicatia iti/va apartine si ii trebuie putina sustinere, ceea ce nu ma deranjeaza.
Diseara, asa cum am spus, o sa incerc aplicatia si voi putea sa dau un verdict.

In alta ordine de idei, observ ca ai/aveti data de inscriere pe forum acum multa vreme, insa doar 3 posturi.
In acest sens sper sa utilizezi/utilizati contul cat mai diversificat cu putina in cadrul comunitatii si discutiile sa fie in toate domeniile, iar acest topic sa nu fie singurul creat sau discutat de catre tine/dumneavoastra.

O zi buna si multumim de intentii!

George.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iun 06, 2012 8:16 pm

Uite ca folosesc aplicatia si sunt foarte incantat de ea!

M-am pacalit putin prima data cand am deschis-o si am incercat sa introduc masina, pentru ca nu stiam unde se gaseste butonul de SALVARE sau daca exista asa ceva si apasand eu pe singurul butonas pe care il vedeam m-am intors in meniul principal si a trebuit sa introduc totul din nou. Asta e, trebuia sa fiu mai atent.

Intrebare: aplicatia notifica utilizatorul si daca este inchisa? Sau trebuie sa ruleze tot timpul in background?

Pana acum sunt multumit. Felicitari!

Avatar utilizator
moro
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Mie Mai 07, 2008 3:15 pm

Mesaj de moro » Mie Iun 06, 2012 9:01 pm

Interesanta si utila aplicatia.
Avand in vedere faptul ca, pe langa utilizatorii de IOS sunt si destui utilizatori de Android, nu sunteti tentati sa dezvoltati o astfel de aplicatie si pentru Android, in ideea castigarii unui numar cat mai mare de utilizatori?

Avatar utilizator
Loriel
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 28, 2008 2:57 pm

Mesaj de Loriel » Mie Iun 06, 2012 9:30 pm

@ 66RRR Multumim mult pentru aprecieri si speram s-o folosesti cu placere

@ moro Versiunile de Android si Windows Phone sunt in lucru si speram sa le lansam cat mai curand. Te invitam sa ne urmaresti si pe pagina de Facebook pentru a fi la curent cu cele mai noi informatii in legatura cu aplicatiile noastre.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mie Iun 06, 2012 9:45 pm

Ce folositi pentru a dezvolta aplicatia pentru fiecare platforma in parte? Aveti ceva framework sau practic scrieti 3 applicatii separate care intamplarea face ca au fix aceleasi user stories?

Scrie răspuns

Înapoi la “Cafenea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori