Revizie periodica la Carisma

Vinzi sau cumperi ceva? Anunta aici
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Iul 10, 2008 8:43 pm

Stimate le paisan, cu riscul unui off-topic as dori sa apreciez enorm modul profesionist prin care oferiti solutii la probleme sau raspunsuri la sfaturi. Nu stiu de unde le cunoasteti asa concret dar tot ce pot spune: jos palaria.

Iar acum sa revin la topic: la revizia mea periodica, pe langa cele mentionate mai anterior as dori sa fac niste completari:
- pentru filtrul de benzina, un domn foarte amabil de la Fortuna-Motors Baia-Mare (Reprezentanta Mitsu) mi-a trimis inclusiv schema pe fax la rezervor/pompa benzina/ filtru benzina cu mentiunea ca la cele doua Mitsu Carisma care si-au facut revizia la ei in service pana acum nu au schimbat filtrul de benzina, recomandandu-mi si mie ca daca nu am probleme de admisie sa nu il schimb si sa ramana cel original.
- in manualul de utilizare (care cu bucurie anunt ca l-am gasit pana al urma tot cu ajutorul unui angajat dar de la Reprezentanta Cluj care a transpirat 2 saptamani pana m-a ajutat sa il optin PDF si gratis) nu mentioneaza legat de revizii nimic despre kilometri sau filtre.


Scuze pentru acest off-topic.

O seara frumoasa.

Avatar utilizator
vwvlad
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 22, 2008 4:03 pm

Mesaj de vwvlad » Joi Iul 10, 2008 10:04 pm

Multumesc mult!

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Mar Iul 15, 2008 11:20 pm

referitor la filtrul de polen:eu am o carisma de 1.9D-ID 2001(am mai spus-o :-D )si la fel.....nu are!!!! dar cica se poate monta

Avatar utilizator
dorukeloo
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Noi 06, 2007 4:35 pm

Mesaj de dorukeloo » Mar Iul 15, 2008 11:25 pm

felicitari chacha pt. manual k eu ma muncesc de vreo 8 luni sa fac rost de unul(promisiuni am avut,dar de...)
dac maspoate ajuta cineva cu un pdf........o sa-i raman fidel! :-D

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Mie Iul 16, 2008 11:30 pm

QUOTE (dorukeloo)felicitari chacha pt. manual k eu ma muncesc de vreo 8 luni sa fac rost de unul(promisiuni am avut,dar de...)
dac maspoate ajuta cineva cu un pdf........o sa-i raman fidel! :-D

Sa ramai fidel Mitsu :-D
manualul il gasesti aici: Topic Manuale

Avatar utilizator
shmen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 02, 2008 9:42 am

Mesaj de shmen » Sâm Aug 16, 2008 10:47 am

Cei din bucuresti, unde faceti revizia masinii ? ce service frecventati pt revizii?

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Mar Aug 26, 2008 8:52 am

QUOTE (shmen)Cei din bucuresti, unde faceti revizia masinii ? ce service frecventati pt revizii?

nu vreau sa fac reclama dar daca vrei vii la service la neste prieteni de-ai mei, (nu sant mecanici de dacie =)) )
da-mi un pm sa nu dau toate datele pe forum,

Avatar utilizator
mayer_maryus
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Ian 24, 2008 12:19 pm

Mesaj de mayer_maryus » Mar Aug 26, 2008 8:54 am

QUOTE (shmen)Cei din bucuresti, unde faceti revizia masinii ? ce service frecventati pt revizii?

nu vreau sa fac reclama dar daca vrei vii la service la neste prieteni de-ai mei, (nu sant mecanici de dacie =)) )
da-mi un pm sa nu dau toate datele pe forum,

Avatar utilizator
shmen
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Aug 02, 2008 9:42 am

Mesaj de shmen » Mar Aug 26, 2008 9:54 am

QUOTE (mayer_maryus)QUOTE (shmen)Cei din bucuresti, unde faceti revizia masinii ? ce service frecventati pt revizii?

nu vreau sa fac reclama dar daca vrei vii la service la neste prieteni de-ai mei, (nu sant mecanici de dacie =)) )
da-mi un pm sa nu dau toate datele pe forum,

Imi trebuie un service autorizat pentru ca mai am inca garantie la masina. Masina are garantie la numarul de km si fiind luata de la dealerul din germania s-a pastrat garantia
Din ce am citit pe forum despre service-ul din Expozitiei nu prea imi vine sa ma duc la ei. Am fost la cei din Baneasa de linga Ikea si am schimbat doar: ulei + filtru ulei. Restul de piese nu le-am schimbat ca nu aveau in depozit. Nu aveau placute de frana si filtru polen :cry:

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Oct 31, 2008 11:23 am

Revin, revizie la 90.000 km. Schimbat ulei (Castrol Magnatec 10W40), filtru ulei, filtru aer plus verificat bucse, telescoape, instalatie AC si altele dar toate fara probleme. Telescoapele cica peste 3-4000 de km trebuie schimbate pe spate desi au fost schimbate in ianuarie deci au tinut vreo 20 de mii si ceva de km. Romanica si drumurile noastre dragi. In rest nimic.

Costuri normale, nu au fost mari preturile de manopera iar filtrele sunt cam standard la pret.

Urmeaza luni sa adaug filtru polen ca inca nu a sosit.
Ditributia nu am schimbat-o la 90k pentru ca a fost schimbata din nestiinta anticipat la 60k la MCar, asa ca o mai tin pana la 150k (60+90).

Cheers

Scrie răspuns

Înapoi la “Bursa”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori