propunere imbunatatire forum

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
spinner
EVO II
Mesaje: 56
Membru din: Joi Aug 27, 2015 5:44 pm

propunere imbunatatire forum

Mesaj de spinner » Lun Feb 25, 2019 2:02 pm

Salut,

Ca utilizator al forumului imi este din ce in ce mai complicat sa depistez topicurile care chiar au continut interesant din cauza multor topicuri inutile din punctul meu de vedere (ex: starea vremii, o poza pe zi, constructii, pariuri), respectiv topicuri poluate cu informatii care nu sunt relevante pentru brandul nostru de suflet Mitsubishi; ma refer aici la tips&tricks, rechemari, unde ar fi interesante informatiile legate strict de masinile noastre, nu cred ca intereseaza pe nimeni sa citeasca ce rechemari fac alte brand-uri pe forumul asta.
Ca idee, la tip&tricks ar fi interesant de postat lucruri privind compatibilitatea pieselor intre diferite modele si depistarea celor cu pret mai mic, diverse proceduri ce pot fi efectuate fara interfata de service (gen resetarea interval service, plierea oglinzilor, etc)

Astept parerile si sugestiile voastre pentru a usura utilizarea forumului in sensul in care ar trebui sa functioneze, ca mod de a afla informatii utile despre masinile Mitsubishi.
His: Outlander MK3, 2.2 DI-D
Hers: ASX MK2, 1.6 DI-D

Ex: Lancer X, 1.6, 2011

sobolanu'
EVO I
Mesaje: 11
Membru din: Vin Oct 26, 2018 12:22 am
Contact:

Re: propunere imbunatatire forum

Mesaj de sobolanu' » Lun Feb 25, 2019 2:09 pm

Foarte de acord, multă umplutură inutilă. Forumul poate fi ținut viu și altfel decât postând orice, numa' ca să fie...

Avatar utilizator
radu-lancer
EVO VII
Mesaje: 931
Membru din: Joi Sep 10, 2009 1:06 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: propunere imbunatatire forum

Mesaj de radu-lancer » Mie Feb 27, 2019 12:19 pm

Salutare.

In primul rand ne bucura initiatia de care ati dat dovada privind imbunatatirea acestui forum. Si noi, echipa, incercam tot timpul sa dezvoltam si sa venim in intampinarea colegiilor nostrii cu idei, informatii, actualizari, etc. ORICE SUGESTIE, ORICE CRITICA este bine venita. Stiind Astfel cum sa transformam acest forum in unul mai prietenos.

Dupa o perioada de timp, de peste 5 ani, ne am gandit ca ar fi bine sa ii dam un aspect nou acestui forum.
Drept urmare, am schimbat platforma si s-a ajuns la acest forum. Acesta poate fi urmarit acum si pe tableta si telefon. TOT TIMPUL ESTE LOC DE MAI BINE. Dar acum, le luam treptat. Am finalizat de dezvoltat pagina oficiala de facebook, urmand ca de luni sa incepem si cu forumul.

Ce este de mentionat pana luni:

Pentru a integra mai multe subiecte de interes pentru masiniile noastre dar si pentru subiectele conexe, forumul este divizat in doua categorii. (2 in 1.)
Categoria AUTOMOBILE MITSUBISHI = acolo unde fiecare pasionat intreaba si obtine informatii despre modelul masinii sale. NU NE IMPLICAM AICI!!! DOAR in cazul in care am avut si noi problema respectiva si stim cum sa remediem situatia!!!

Restul categoriilor= puteti citi in fiecare zi ultimele noutati in materie de Mitsubishi. De la Revista Presei pana la rechemarile marcii. Publicam articole chiar daca uneori , numele marcii este "sifonat" .DE LA DAKAR pana la ultimele drive-teste.

Asa ca, orice idee ati avea este bine-venita.

Avatar utilizator
Vasea
EVO V
Mesaje: 496
Membru din: Joi Ian 02, 2014 1:32 pm
Localitate: IASI
Contact:

Re: propunere imbunatatire forum

Mesaj de Vasea » Joi Feb 28, 2019 7:14 am

Sensei Radu, din motive personale, ma retrag de pe forum si pagina fb!

Saru mana pentru tot, bogdaproste!

O sa-ti trimit un PM cu mai multe explicatii..................... Doamne-ajuta !

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori