Mi S-a Sters Un Anunt De Pe Bursa. De Ce?

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mie Iun 03, 2015 5:55 pm

Mi s-a sters un anunt de pe bursa. De ce?

Avatar utilizator
devision
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Oct 12, 2010 11:04 am

Mesaj de devision » Mie Iun 03, 2015 6:27 pm

Si da, am citit bine regulamentul.


Regulament specific BURSA

1. mitsu.ro nu este in niciun fel responsabil de tranzactiile efectuate in aceasta sectiune.

2. Pentru a posta in subcategoriile Shopping Center -> Ofertele Comerciantilor, In Talcioc -> Automobile -> Alte marci, In Talcioc -> Non-auto ale sectiunii BURSA, utilizatorul trebuie sa aiba cel putin 30 de zile vechime si minim 15 posturi in alte arii ale forumului. Exceptie fac cazurile in care utilizatorul vine cu recomandare din partea altui utilizator cu vechime de minim 180 de zile si 350 de posturi.

3. Orice post de vanzare FARA PRET este STERS fara nici o avertizare.

4. Neachitarea de obligatii in cazul unei achizitii prin Group by se lasa cu ban permanent.

5. Pentru orice vanzare a unor obiecte a caror comercializare este ilegala (filme, cd-uri cu programe, muzica mp3, carti format electronic pentru care nu aveti drepturi de autor) se STERGE anuntul si se primeste un BAN pe 30 de zile, fara alta avertizare.

6. "Bump"-ul este un post care nu aduce nimic nou, are doar scopul de a readuce anuntul in actualitate. Este permis un singur "bump" la 7 zile, dar sunt admise noi informatii in orice moment. Un bump la mai putin de 7 zile va fi sanctionat cu WARNING. In cazul in care acesta se repeta, topicul va fi INCHIS si nu i se va permite initiatorului deschiderea unui topic nou pe aceeasi tema. Cele 7 zile se contorizeaza de la ultimul post al initiatorului topicului, indiferent de natura acestui post (bump sau informatii).

7. Bump-urile mascate (gen: mai am x bucati, "marfa produsul" - up de la mine, reducerile de pret nesemnificative, etc.) indiferent ca ele vin de la initiatorul topicului sau de la un alt user "binevoitor" vor fi sanctionate cu WARNING. In cazul in care acesta se repeta, topicul va fi inchis si nu i se va permite initiatorului deschiderea unui topic nou pe aceeasi tema.

8. Pentru ca reducerile de pret sa poata fi aplicate inainte de cele 7 zile regulamentare trebuie sa fie de minim 1% din valoarea initiala a produsului pentru autovehicule si de minim 10% pentru alte produse.

9. Se interzice postarea unui anunt in numele altei persoane. In cazul in care un prieten/ruda are ceva de vanzare si doriti sa il ajutati, aceasta se poate face doar postand anuntul in numele propriu, ca si cum produsul va apartine. Cel care posteaza, ESTE SINGURUL RASPUNZATOR in fata cumparatorului de calitatea produsului vandut, el da toate relatiile legate de pret, modalitati de livrare, etc.

10. NU SE FACE CONCURENTA NELOIALA - nu postati contraoferte mai avantajoase pe topicul initiat de vanzator, de genul "Luati de la mine, aduc eu mai ieftin/bun/repede..." - BAN 14 zile.

11. Daca vanzarea/cumpararea s-a efectuat, topicul este INCHIS.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori