Logo

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Vin Aug 31, 2007 11:08 am

Robert, graba nu e, dar cel putin sa am certitudinea ca mai e cineva care incearca. :wink:

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Aug 31, 2007 11:19 am

mie imi place asta care deja s-a facut.... :wink:

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Vin Aug 31, 2007 11:21 am

Si mie-mi place asa cum e!

Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Vin Aug 31, 2007 11:30 am

Eu vad asa lucrurile: mitsu, in general, e caracterizat prin: dinamicitate si traditie, eu la asta ma gandesc cand zic mitsubishi: viteza, raliuri si eleganta in acelasi timp. Pt ca mitsu, oricat de sportiv ar fi, pastreaza o nota de eleganta!!! E foarte frumos logoul acela, dar mi se pare un pic cam "cuminte" pentru mitsu si mai ales pentru un Evo, parca e prea static (evo e masina de fuga)! Eu as vedea ceva care sa sugereze viteza, dar sa se pastreze fundalul negru care e elegant (sau sexy cum zicea cineva ) - la fel ca mitsu in general! Si caciula de la i cu cele 3 diamante arata f bine! In rest totul e perfect!
Sa simti cum creste adrenalina atunci cand te uiti la o poza de genul asta pentru ca iti aminteste de ceva, ca vrei o masinutza din asta neaparat, ca esti un fericit daca intri si tu in clubul entuziastilor pentru ca esti in acelasi timp sportiv si sexy !!!
Ia uite ce am scos din mine, ca sa vedeti cat iubesc eu marca asta ! Ma aude cineva de la mitsu????? :wink:

Avatar utilizator
gabitzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Apr 24, 2007 4:04 pm

Mesaj de gabitzu » Vin Aug 31, 2007 11:42 am

QUOTE (mihaela75)Ia uite ce am scos din mine, ca sa vedeti cat iubesc eu marca asta ! Ma aude cineva de la mitsu????? :wink:

Vrei un nou discount sau ceva?!
Oricum, suntem de acord cu tine, frumos exprimat... Numai ca nu stim cine doreste sa mai incerce sa schimbe sau sa faca alt logo. Eu unul nu ma pricep si nu am timp acum sa invat... :?

Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Vin Aug 31, 2007 11:45 am

Da vreau discount la un accesoriu f scump si pe care mi-l doresc f mult!!!
Dar nu de asta laud marca, pur si simplu imi place!
Am zis si eu o idee, nu sa se schimbe neaparat, dar daca tot ni s-a cerut parerea......

Avatar utilizator
cristinasfg
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Aug 09, 2007 3:55 pm

Mesaj de cristinasfg » Vin Aug 31, 2007 2:10 pm

Am si eu o idee, daca nu va este cu suparare. Andrei, trebuie sa recunosc faptul ca imi place mult ideea de a folosi sigla pe post de punct. Cum s-ar spune, ai pus punctul de i!
Dar daca tot ai denumit sigla drept "cele trei diamante", de ce nu pui si simborile japoneze pentru mitsubishi, deoarece diamantele vin din limba japoneza (mitsubishi = 3 diamante) ceea ce cred ca deja stiti.
Cred ca ar da o nota destul de interesanta logo-ului, si ar parea mai "de la mama lui".
Astept parerile voatre legate de a mea idee.

Avatar utilizator
Daniel
Mesaje: 0
Membru din: Lun Apr 23, 2007 11:21 pm
Contact:

Mesaj de Daniel » Vin Aug 31, 2007 2:32 pm

Varianta
Fişiere ataşate
SGH_2.JPG
SGH_2.JPG (42.49 KiB) Vizualizat de 4839 ori

Avatar utilizator
LAV77
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 01, 2007 6:51 pm

Mesaj de LAV77 » Sâm Sep 01, 2007 7:29 pm

QUOTE (mihaela75)sportiv si sexy

Frumos spus....mai pune-i acolo ceva sa para ca taie aerul cu o viteza nemaivazuta si e ok sigla :wink:

Avatar utilizator
mihaela75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iun 22, 2007 2:51 pm

Mesaj de mihaela75 » Dum Sep 02, 2007 1:18 am

[quote=LAV77][quote=mihaela75] sportiv si sexy[/quote]

Frumos spus....mai pune-i acolo ceva sa para ca taie aerul cu o viteza nemaivazuta si e ok sigla :wink:[/quote][/quote]

nu stiu...poate pe fundal un pic sters... ceva de genul unui drum pe care se vad urmele trecerii in mare viteza a unei masini sau ... un ceas de bord care indica kilometrajul si arata sa zicem 220 km/h !!! Exagerez ??? Sau... un Evo in derapaj ca in imaginile acelea reusite de la raliuri.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori