In atentia webmasterului - Adsense code

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Lun Noi 03, 2008 3:14 pm

Pai ar fi bine sa nu ramana doar la stadiul de discutie. Poate Andrei gaseste o solutie.
Acum vezi ce faci, ca poate iesi din pasa proasta

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Lun Noi 03, 2008 3:27 pm

Cateva motive care duc la pasa proasta (si nu vorbesc de fotbal ):
- saptamana trecuta un coleg de serviciu a parcat aproape de Lancerul meu si a deschis usa prea hotarat (zice ca vantul i-a smuls usa din mana). Mi-a indoit aripa spate dreapta si spoilerul, decojind un pic si vopseaua.
- firma care mi-a promis rezolvarea loviturilor de grindina pentru jumatatea lui septembrie, acum imi spune ca sunt putine sanse sa ma ia anul acesta...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Noi 04, 2008 2:41 am

Salut!

Imi cer scuze pentru inconvenient si sper ca am rezolvat problema, te rog sa ma anunti daca e totul ok.

Sunt dator cu niste explicatii. Acum ceva vreme, monseur keny a pus in footer un buton "Donate", fara sa faca backup pt fisierul overall_footer.tpl. Nimic rau in asta, butonul imi era simpatic de altel si simpatic mi-a ramas pana a trebuit sa sap putin prin administrarea forumului. Se pare ca din greseala keny a inlocuit linkul care duce spre administrare cu respectivul buton si, nefacand backup inainte de asta m-am vazut nevoit sa inlocuiesc overal_footer.tpl cu o versiune mai veche de-a sa pe care o aveam salvata. Eu, folosind Mozilla, nu am observat faptul ca, in respectivul fisier ramasese codul unui reclame care nu mai e de actualitate (nu stiu daca va mai amintiti acea reclama pt mozilla care era in partea de jos a forumului acum ceva vreme) si am considerat ca totul este OK. Intr-adevar, cam acum o saptamana am inlocuit respectivul fisier, asta a fost unul din indiciile care m-au ajutat sa imi dau seama cam care ar fi problema, iar al doilea a fost un dreptunghi alb care era situat in locul fostei reclame (pun pariu ca l-ai observat si tu) si pe care l-am vazut abia cand am accesat si eu forumul cu IE. Acum am sters codul pt reclama respectiva si sper ca totul sa fie in regula...

Imi cer inca o data scuze pt inconvenient, sper ca nu mai esti suparat pe mine.

PS: Cristi, te-ai cam aprins.. need some ice?

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Mar Noi 04, 2008 10:26 am

QUOTE (andrei)PS: Cristi, te-ai cam aprins.. need some ice?

Da, dar te rog sa nu fie din congelatorul cu carnea de porc...si un meniu daca se poate la masa din colt.
Multumesc!

Avatar utilizator
Lancerlot
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Mar 28, 2008 11:27 am

Mesaj de Lancerlot » Mar Noi 04, 2008 3:43 pm

Multumesc, andrei, pentru interventia prompta! Totul functioneaza OK acum.
Scuze daca am sarit calul...

Avatar utilizator
Cristian Todea
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Feb 21, 2008 9:26 pm

Mesaj de Cristian Todea » Mar Noi 04, 2008 4:36 pm

Lancerlot, trebuie sa remarci promptitudinea cu care s-a rezolvat cazul. andrei, de ce nu iti deschizi tu, tata un service mitsubishi sa te umpli de bani? Lancerlot, daca nu poti rezolva cazul cu vopsitul in Timisoara, iti recomand eu o vopsitorie la M Car Distribution pe Bd. Expozitiei in Bucuresti. Te astept eu si Cristi in parcare si ti-o vopsim cu spray-ul. Iese la mare fix. Glumeam, nu te supara. Tind sa devin ce este Cristi. :roll: Un pacificator. pe mine m-a mai scos din stare. Starea aia din Parazitii.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Noi 05, 2008 9:42 am

@Lancerlot: pentru putin!

@Cristian Todea: cand o sa mai cresc financiar, poate o sa deschid un service si dau de stire.. pana atunci, in ultima vreme tind sa cresc mai mult in latime, din pacate

Inchis si mutat la Sugestii / Comentarii / Reguli :wink:

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Joi Noi 13, 2008 7:39 am

Din cate imi amintesc, nu am inlocuit nimic atunci cand am pus butonul de Donate, dar poate ca gresesc si imi cer scuze daca au aparut probleme din cauza asta.

Probleme mai sunt cu serverul de hosting care uneori nu incarca destul de repede site-ul sau chiar deloc.

Iar pentru Lancerlot, ca si pentru toti internautii carora le este greu sa faca schimbarea, un sfat prietenesc : scapati de IE7, folositi Firefox. E mult mai rapid, safe si cu mult mai putine erori.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori