IPB

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Feb 25, 2009 4:30 pm

Exista si alta varianta decat scroll up.
in colt dreapta exista un fel de harta a site-ului si acolo se da click unde doresti sa ajungi. --Site jump --

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Mai 07, 2009 8:03 am

QUOTE (spatciuk @ Feb 24 2009, 03:06 PM) se poate pune un link in susbsolul paginii catre pagina principala?
era la un moment dat s-a scos.

ideea este ca daca esti pe un topic cu multe posturi, daca vrei sa te intorci la index trebuie sa faci scroll "all the way up" si lenea e mare pe criza asta.
Mai cu intarziere, dar s-a rezolvat

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Joi Mai 07, 2009 1:37 pm

multumim, multumim

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Mai 20, 2009 6:32 pm

Se poate subscrie la RSS - este setat sa afiseze cele mai noi 20 de mesaje facand click aici sau folosind sigla RSS din partea stanga a footerului (chiar langa dropdown menu-ul care permite schimbarea template-ului).

Avatar utilizator
alexutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 12:25 am

Mesaj de alexutzu » Joi Mar 22, 2012 11:58 am

Salut,
atunci cand avem o problema si cerem ajutorul pe forum se gasesc destui oameni care sa dea sfaturi. Unii dintre ei poate se apuca si mai si pierd timp in stanga si in dreapta pentru a oferi o solutie cat mai viabila pentru respectiva problema.
In schimb, majoritatea celor care solicita ajutorul colegilor de forum, "uita" sa mai si posteze finalul(rezolvarea) si ne lasa ca pe prosti cu ochii in soare.
Degeaba ne-am agitat, degeaba am incercat sa oferim solutii....omu' isi rezolva problema si lasa fraierii cu "sufletul la gura", lucru care nu mi se pare normal, daca tot soliciti ajutorul si cativa oameni se ofera sa iti dea sfaturi....macar ai bunul simt sa postezi despre felul in care s-a finalizat problema.

Propun ca daca in "x" zile de la solicitarea de ajutor(sau cum vreti sa o numiti) nu s-a revenit cu un raspuns in care sa ne zica cum s-a finalizat sau DACA s-a finalizat, sa fie exclus de pe forum.
M-am saturat sa postez, sa dau sfaturi si sa incerc sa ajut si dupa care sa ma uit ca prostu daca se mai intampla ceva.
In cazul in care folosim aceasta varianta de sanctionare si functia SEARCH va fi mult mai folositoarea, pentru ca "problemele" se vor finaliza si cu un raspuns/rezolvare iar cei care vor mai avea neplaceri asemanatoare nu o sa mai deschida degeaba alte posturi.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Dum Mar 25, 2012 4:08 am

Ideea nu este rea si tine in primul rand de bunul-simt al celor care cer ajutor.

Dorim ca in viitorul apropiat sa incercan o restructurare completa a forumului si sa aducem cateva imbunatatiri regulamentului - pe cat posibil vom include si aceasta sugestie.

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Mie Noi 25, 2015 11:37 am

Care a pus center peste tot? Inteleg ca poate fi interesant pentru prima pagina, insa ffs, in rest nu e.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori