IPB

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Dec 04, 2008 11:42 pm

Banuiesc ca a observar cam toata lumea faptul ca am adoptat o noua platforma pentru forum.. O platforma mai stabila parerea mea si care ofera mult mai multe facilitati fata de batranul phpbb2. Va urma in cel mai scurt timp un nou skin, alte emoticonuri, un fast reply si modul pt youtube.

De asemenea, rog pe cine doreste sa completeze campurile noi de profil pentru: data nasterii, tipul autoturismului pe care il detine si nr. de inmatriculare. Evident, acest lucru este optional. Asadar, astept primele impresii!

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Joi Dec 04, 2008 11:45 pm

Cred ca e cea mai buna alegere, si se misca foarte bine. E clar ca are nevoie de un skin.
Succes in continuare

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Dec 04, 2008 11:45 pm

La prima vedere: putin mai multa personalizare, eventual sigla Mitsu la antet forum si la zona unde iti arata daca sunt topicuri/postari noi sigla Mitsu (argintiu daca nu sunt si sigla rosie daca sunt). Raspuns la 30 secunde de la primul preview...

LE> Prea mare imaginea de avatar, la o pagina cu multe posturi va incarca greu pagina la cei cu ISP slab....sau cu Internet Mobile...

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Dec 04, 2008 11:47 pm

Am uitat sa adaug ca au fost unele probleme cu recuperarea vechilor avatare (sau avataruri.. cum o fi corect? ) asa ca unele au niste dimensiuni cam anormale.. Rog utilizatorii care au probleme in acest sens sa isi uploadeze avatarul din nou...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Dec 04, 2008 11:52 pm

Nu merge upload de avatar nou (JPEG 150px*150px = 8.5kB)....

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Joi Dec 04, 2008 11:59 pm

Incearca sa pui poza in orice format si sa optezi sa ii faca resize automat forumul... Eventual spune-mi ce eroare primesti.

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Vin Dec 05, 2008 12:18 am

Arata mult mai bine!
Inainte parca era forum pentru anunturi decese!

Sugestii mele le stii, nu e nevoie sa le scriu aici.

La mai mare!

PS. Coltu' meu nu mai incape in avatar )

Avatar utilizator
spatciuk
EVO I
Mesaje: 5
Membru din: Joi Sep 18, 2008 7:29 pm

Mesaj de spatciuk » Vin Dec 05, 2008 1:07 am

problema de la avatar a aparut pentru ca vechiul phpBB nu avea optiunea de definire a dimensiunii pozelor, ele erau puse exact asa cum erau uploadate.

la IPB vad ca a aparut un parametru nou pentru poze si anume dimensiunea, pozele de avatar care nu au fost uploadate manual au fost interpretate/convertite la dimensiunea maxima adica 150x150.

... de aici si mica problema de conversie intre cele 2 forumuri care dupa parerea mea nu prea putea fi evitata...

oricum sper ca nu mai sunt alte probleme, ma bucur ca va place cum se misca forumul, un skin va veni probabil foarte curand.

Avatar utilizator
keny
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Lun Mai 14, 2007 11:04 pm
Contact:

Mesaj de keny » Vin Dec 05, 2008 8:07 am

Ma gandeam sa punem un fixed width la tot board-ul astfel incat sa nu se lateasca pe toata suprafata paginii. Vroiam si parerea voastra in acest sens si daca stiti cum se face acest lucru . M-am uitat eu putin dar nu am experienta in IPB

Care doreste sa dea sugestii cam cat de lat sa fie forumul.

Thanks!

Avatar utilizator
Vibe
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Oct 23, 2008 10:54 am

Mesaj de Vibe » Vin Dec 05, 2008 8:10 am

Doua chestii pe care le-am observat : NU avem Fast Reply ... si un skin ar trebui... deocamdata atat... revin cu noi impresii.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori