Solicitari De Scadere A Warn-ului Conform Regulamentului

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Joi Noi 19, 2009 9:30 am

Deci, conform regulamentului:

QUOTE Aveti grija cum strangeti warn-urile datorita faptului ca se strang usor si se scapa greu de ele. Pentru o perioada de o luna fara abateri regulamentare, se scade nivelul warn-ului cu 10%. Un warn de 100% implica ban permanent.

Mentiuni
- Persoana atentionata cu warning este unic responsabila sa semnaleze scurgerea intervalelor de o luna catre moderatorul care a acordat fiecare warning in parte;

Scopul acestui topic este pentru a se semnaliza de catre userii care doresc, conform regulamentului, sa li se scada valoarea warn-ului cu 10%. Nu se aplica regula, solicit dupa 3 luni, mi se scade 30%, astfel ca am rugamintea ca fiecare user sa isi contorizeze singur valoarea warn-ului si sa solicite scaderea cu 10%% cand considera (dupa depasirea perioadei de o luna).

In acest topic nu se discuta alte subiecte, de genul: De ce am luat warn, vreau sa mi se anuleze, acest topic nu este de Combat Zone sau de reclamatii, pentru acestea exista topicuri dedicate. Poluarea topicului cu alte posturi decat cele pentru care a fost deschis, se lasa evident cu warn conform aceluiasi regulament (- Off Topic: 20% - aviz amatorilor).

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 9:25 am

Eu trebuia sa fiu pe zero pana acum .
De cand se aplica noua regula ?

p.s Solicit scaderea warn-ului in functie de lunile care au trecut si procentajului aplicat .

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Noi 21, 2009 10:03 am

Bughy, nu exista noua regula. Regula e dintotdeauna dar cum majoritatea userilor nu solicita sa li se scada warn-ul si ajung vertiginos la 100%, s-a creat acest topic, astfel poate isi mai amintesc din cand in cand . Deci schimbari la Regulament nu au aparut, este doar modalitatea prin care se solicita ceea ce scrie in Regulament.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Sâm Noi 21, 2009 10:21 am

Ok , am inteles de la inceput .
De aceea am intrebat de cand se aplica , pentru ca eu am stat cu vreo 20 % mai bine de un an .
Acum s-a scazut 10 % banuiesc din cei 50 % pe care i-am luat acum nu stiu cand ( ca nu-mi trec in agenda )

Deci aplicarea regulamentului corect, era scaderea a 20 % , acumulati anul trecut din cauza unor rafuieli cu cativa veterani ai forumului , cu scop constructiv, desigur
Pacat ca unul dintre acestia a refuzat sa mai posteze aici . Aveam toti de invatat de la el . Cei mai vechi stiu despre cine vorbesc .

Oricum , 60 % e un inceput ...

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Sâm Noi 21, 2009 11:51 am

Dupa cum s-a zis in primul post:
QUOTE (chacha @ Nov 19 2009, 09:30 AM) In acest topic nu se discuta alte subiecte, de genul: De ce am luat warn, vreau sa mi se anuleze, acest topic nu este de Combat Zone sau de reclamatii, pentru acestea exista topicuri dedicate.
...deci hai sa revenim la topic.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Sâm Noi 21, 2009 11:59 am

Io am ramas cu 90%. Pe alte forumuri, LUNAR si AUTOMAT scade cate 10%. Ce ar fi asa de greu de facut si aici? Adica io sa fac cereri dupa ce altii au fost zelosi RAU la impartit warn, iritati de cuvantul relanti sau daca zic "rabla" la o masina, automat am atacat proprietarul?

Dar, daca ar fi sa urmez politica de pe acest topic, ar trebui sa imi dispara asa vreo....50% macar ...

Avatar utilizator
cix
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mar 18, 2008 10:24 am

Mesaj de cix » Sâm Noi 21, 2009 9:55 pm

Imi pare rau driver. In acest topic nu se discuta cum s-a ajuns la nivelul de warning pe care il ai. Asa cum fiecare forum are propriul regulament, asa il are si acesta, iar regula de crestere/scadere a warningului nu e pusa de cateva zile. Daca crezi ca poti elabora un regulament mai bun sau mai permisiv te rog sa o faci in topicul Sugestii si propuneri.
Daca intentia ta din postul anterior a fost sa ceri scaderea nivelului de warning cu 10% te rog sa o faci mai explicit pentru ca eu nu m-am prins.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Noi 22, 2009 5:54 am

Pai in ultima propozitie fix asta am facut. Si am specificat si cat ar trebui sa scada

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Noi 22, 2009 7:53 am

Am inteles. Sa traiti! Pe forumul asta scade cu 10%, pe altele nu stiu cum e.....

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Dum Noi 22, 2009 8:13 am

Ok, Multumesc.

Dar eu altceva vreau sa aduc in discutie. Si fara sa imi trageti 20% warn, ca nu are rost sa fac ALT topic sa aduc in discutie o problema a acestui topic. Sau cel putin eu cred ca ar avea o problema, dar sunt deschis la idei. Acest topic cu regula care o impune, se contrazice cu regulamentul. La o adica daca luna asta cineva va solicita (pe buna dreptate) scaderea cu 10%, voi efectuati modificarea, luna viitoare persoana respectiva UITA sa va ceara express scaderea cu inca 10% si in luna a treia isi aduce aminte sa va ceara scaderea, voi scadeti numai 10%? Care e rostul acestei constrangeri? Care ar fi problema sa ii scadeti 20%?

P.S.: Corecteaza titlul, ca e gresit

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori