Solicitari De Scadere A Warn-ului Conform Regulamentului

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Garsia
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 28, 2009 9:04 am

Mesaj de Garsia » Joi Mar 11, 2010 3:35 pm

Semnalizez ca dupa atatea luni sa mi se scada warn la 0 ptr activitatea asidua pe acest minunat forum

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Mar 11, 2010 5:09 pm

eu as propune ca sa vada toata lumea nivelul de warn, nu doar fiecare pe al lui, ca daca cineva baga o stramba, macar sa vad daca e unu de meserie sau poate chiar trebe discutat ceva.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mar 14, 2010 6:54 pm

Ce chestie , a mai trecut o luna si iar trebuie sa cer o scadere . ...
Biku-le ? Esti acolo ?

@eu as propune ca sa vada toata lumea nivelul de warn, nu doar fiecare pe al lui, ca daca cineva baga o stramba, macar sa vad daca e unu de meserie sau poate chiar trebe discutat ceva. @

De acord si eu . Warn vizibil .

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Dum Mar 14, 2010 7:47 pm

Rezolvat Bughy. Daca viitoare ii las placerea lui Biku daca vrei sa il ajusteze el neaparat.

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Mar 14, 2010 9:03 pm

El a fost ultima data pe faza . .
Oricum e egal . De 2 ori tu , si de 2 ori el .

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Lun Apr 12, 2010 3:45 pm

Ok. Am ultimul warn din 7 feb. Martie a fost o luna prea aglomerata pentru mine, asa ca am uitat sa ma anunt pe aici. A trecut si 7 aprilie. Se poate sa mi se scada 2 luni * 10% = 20% ?

Multumesc.

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Lun Apr 12, 2010 5:28 pm

Rezolvat 10%.

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Apr 13, 2010 1:22 pm

Thanks. Da' ceilalti 10%? Sau se insista in continuare pe idea aia, fara o explicatie logica?

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mar Apr 13, 2010 2:10 pm

Explicatia este Regulamentul si in primul post din acest topic

Avatar utilizator
driverx
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Sep 20, 2008 8:35 pm

Mesaj de driverx » Mar Apr 13, 2010 3:29 pm

Stiu de ea. Eu nu inteleg motivatia pentru care s-a introdus aceasta regula. Tind ca cred ca oamenii fac ceva cu un motiv anume si cu o oarecare logica.

Discutii au mai fost. Am incercat sa explic cum se rezolva natural cu automatizarea pe alte forumuri si ea rezolva transparent chestia de care ma plang eu, dar a fost prost interpretata idea asta, eu neavand nici 0.5 secunde pretentia sa fie automat si aici. Dar daca facem manual, ceea ce nu ma deranjeaza, totusi, rezultatul sa fie acelasi ca si cum ar fi un proces automat.

Cred ca n-are rost sa mai pedepsiti userii cu "grija" asta de a va notifica pe voi moderatorii. Si daca pana la urma eu cu X*10% warn va notific doar o data la 2 luni si nu lunar, chiar nu vad de ce nu s-ar anula cate 10% pentru fiecare luna ispasita, chiar daca notificarea vine mai rar. Macar e mai putin "SPAM" la moderatori

De ce tot atrag atentia asupra acestui aspect? Pentru ca nu vad de ce trebuie sa tinem cu dintii de niste reguli poate prea restrictive, dar restrictive fara o motivatie serioasa in spate. Pana la urma aceste reguli pot fi adaptate pe parcurs. Nu e nici o rusine in a fi modificate sau macar explicat logic de ce o chestie a fost impusa. That's all....

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Kyliebig și 25 vizitatori