PROPUNERI

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Vin Mai 13, 2011 7:21 pm

As vrea sa propun un topic la sectiunea "in talcioc" cu titlul "Licitatii" .

Propun cu intentia de a scapa de diferitele topicuri de vanzare in care se fac diverse magarii de genul - imi aleg din 5 variante pe aia care o vreau eu si pe restul da-i in p.. mea .

Cum pare ideea ?

Avatar utilizator
chacha
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 22, 2008 11:12 am

Mesaj de chacha » Vin Mai 13, 2011 7:51 pm

Cam ciudat pentru ca de unde stii ca vor sari mai multi pe oferta ta? Nu cred ca incepe nimeni cu o oferta de nerefuzat (30% din pretul de bazar) incat sa isi permita o aroganta de genul "Hai, licitati!". Cred ca va fi o categorie cam goala, rar apar variantele cand se imping romanii pe oferta, totusi e criza

In general anunturile au cam pretul pietii, de unde stii cand iti permiti sa pui anuntul la Licitatie si sa nu cazi in ridicol ca nu ai ofertanti? Sau toti vor pune doar la licitatie sperand sa apara mai multe oferte?

Avatar utilizator
Donkey
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Oct 06, 2007 8:02 am

Mesaj de Donkey » Lun Mai 16, 2011 4:51 pm

Eu pe aia mizez;)

Bine ... vorba ta ... traind in romanica si asta ocupandu-ne tot timpul .. probabil ca nu ai putea sa faci asa usor o licitatie fara a pica in niste sume ridicol de mici !

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Lun Sep 19, 2011 9:32 pm

Propun un buton de reputation points, sau ceva asemanator. Sa avem posibilitatea sa dam +1 rep. point pentru fiecare post folositor. Se practica si prin alte parti. Rep. points'urile adunate sa fie afisate undeva sunt Member no: sau sub joined, sau cum credeti voi de cuviinta. In felul asta putem face si un fel de clasament al userilor care ajuta cel mai mult pe forum, sau ma rog, poate fi ceva doar de fun.

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mar Sep 20, 2011 9:20 am

Lucram la asta - more news pretty soon

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Sep 20, 2011 10:05 am

Ma bag si eu in seama, ca Nea Ion. Chestia asta a functionat o perioada si pe DaciaClub, cu rezultate dezastruoase. Au ajuns sa se-njure ca la usa cortului, sa-si faca masinile praf, sa-si taie cauciucurile, etc., chiar si dupa ce a fost introdus sistemul optional de semnare a reputatiei. Aia e o chestie pentru oameni cu toate tiglele pe casa, Doamne fereste! de un idiot care are impresia ca i se naruie viata daca i-a dat cineva cu negativ.

Avatar utilizator
Malakai
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Apr 18, 2010 9:48 pm

Mesaj de Malakai » Mar Sep 20, 2011 2:54 pm

Marty, eu zic totusi ca mare pare din cei de-aici sunt oameni cu cei 7 ani de-acasa... Si oricum, daca ar fi asta cu rep. points, ar fi ok sa se introduca doar pentru valori pozitive. Adica sa poti da +1, dar sa nu poti da si -1.
Bine, eu nu tin neaparat. E doar o idee.

Avatar utilizator
Marty
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 06, 2007 9:04 pm

Mesaj de Marty » Mar Sep 20, 2011 7:28 pm

Pai tocmai, nu la majoritate ma refer. Oricum, la fel si eu, ziceam doar la ce s-ar putea ajunge, nu ma exprimam impotriva sistemului respectiv

Avatar utilizator
Vic*
EVO II
Mesaje: 72
Membru din: Lun Iun 18, 2012 12:30 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de Vic* » Dum Mai 11, 2014 12:12 pm

Propun portarea forumului pe o alta interfata software. Interfata curenta mi se pare invechita si are anumite disfunctionalitati. Exista mai multe software-uri pentru forumuri mult mai bune ca bbPress, vBulletin, phpBB etc.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori