Oras sau localitate de resedinta - obligatoriu in profil

Sugestii si comentarii pt. imbunatatirea Forumului si a Site-ului, Regulament de ordine interioara :)
Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iul 04, 2012 1:24 pm

ssTour, votul tau nici nu l-am luat in considerare cand am facut apel la colegii care sunt impotriva, tocmai pentru ca tu explicasei deja alegerea si pentru asta iti multumesc!

O zi buna!

Avatar utilizator
andrei
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Apr 21, 2007 3:24 am
Contact:

Mesaj de andrei » Mie Iul 04, 2012 5:24 pm

Atat timp cat s-a creat poll si nu s-au cerut explicit alte detalii, consider ca nu este nevoie de justificari suplimentare.

Mai lasam poll-ul deschis pana la sfarsitul saptamanii, iar daca ramane valabila schimbarea, pe parcursul weekendului o vom implementa.

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iul 04, 2012 5:43 pm

Andrei, nu am cerut justificari ale votului negativ in ideea de a-i pune la zid pe cei care au optat asa, ci doar pentru a intelege eu, cu ce gresesc sau unde in gandirea mea nu procedez bine, dorind aceasta schimbare. Poate am omis eu argumente contra acestui fapt, care pot face ca acest detaliu din continutul profilului, sa fie in dezavantajul membrilor.

Cine doreste sa imi expuna punctul de vedere, daca este unul impotriva a ceea ce am solicitat eu, il astept cu interes si cu placere, pentru a trage si eu concluzii care sa nu fie favorabile schimbarii. Multumesc!

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 04, 2012 8:12 pm

QUOTE Doriti ca DOMICILIUL sa fie obligatoriu trecut la informatiile despre user?

QUOTE ma refeream strict la oras, nu cere nimeni adresa!

Numai ca din titlu fix asta se intelege , domiciliu , adica unde stau , adica adresa . Daca spuneai in titlul topicului Orasul de resedinta sau localitatea de resedinta , era altceva , dar prin domiciliu asta se intelege , asta intelege majoritatea care citeste acest topic . De acolo , poate , si voturile negative . Plus ca , exista useri ca vor sa ramana in anonimat .
Ai cerut votare , votare ai . Asta e democratia , nu trebuie sa te justifici / explici la nimeni pentru optiunea ta de vot

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iul 04, 2012 8:34 pm

DOMIC?LIU, domicilii, s. n. Casa sau locul unde locuiește cineva ?n mod statornic; locuință.

Nu se specifica adresa plus ca este scris destul de clar "Fie ca este vorba de orasul natal, cel in care locuiti sau frecventati."

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Mie Iul 04, 2012 8:41 pm

Stiu ce inseamna , eu iti spuneam ce se intelege

L.E.: sincer nici nu am vazut tot titlul , pentru ca e prea lung . Asta e si marketingul , propozitii scurte care sa-ti capteze interesul , sa te faca sa citesti / participi , etc. Si cel mai probabil asa au citit mai multi useri topicul acesta .
Un mic exemplu : Oras sau localitate de resedinta - obligatoriu in profil vs Propun Ca Domiciliul Sa Fie Obligatoriu Trecut In Descrierea User-ului., Fie ca este vorba de orasul natal,cel in care locuiti sau frecventati. .
Desi spuneam ca nu trebuie explicat nimic in democratie , uite ca eu m-am explicat .

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Mie Iul 04, 2012 9:50 pm

Ai puterea sa faci aceasta modificare si mai mult decat atat, chiar te rog sa o faci, pentru bunul mers al topicului.

Multumesc!

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Joi Iul 05, 2012 9:32 am

QUOTE Desi spuneam ca nu trebuie explicat nimic in democratie , uite ca eu m-am explicat .
asta e vreo regula a democratiei? de unde? e un manual ceva?
QUOTE sincer nici nu am vazut tot titlul , pentru ca e prea lung .
pai si care a gresit mai mult? el ca a pus un titlu lung (dar care se intelege pana la urma), sau tu ca ai votat fara sa ai chef sa citesti tot? mai nea cristi...te stiam mai cu capul pe umeri domne.

Avatar utilizator
cristibna
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iun 27, 2007 10:26 am

Mesaj de cristibna » Joi Iul 05, 2012 10:18 am

QUOTE sau tu ca ai votat fara sa ai chef sa citesti tot?
Esti sigur ca nu aveam chef sa citesc ? Esti sigur ca am votat ? Pur si simplu , intr-un titlu lung te pierzi , si asta e parerea mea . Am dat si un exemplu mai sus .
Poate ca m-am exprimat eu gresit cu democratia si explicatul . Ideea este ca nu trebuie sa-ti explici actiunile tale nimanui ( exista si exceptii evident , sefii , etc ) , nu te obliga nimeni sa faci asta . Iar la un vot ... sa-mi fie cu iertare , aici chiar mai putin trebuie sa ma explic .

Avatar utilizator
66RRR
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Noi 19, 2010 1:01 pm

Mesaj de 66RRR » Joi Iul 05, 2012 1:48 pm

Nu vreau sa se ajunga la o polemica din cauza titlului si ii multumesc lui cristi pentru ca a facut schimbarea.
Intr-adevar, parca e mult mai bine asa. My bad pentru ca m-am pierdut in detalii.

O zi buna si sper ca la final sa se ia o decizie favorabila user-ilor, fie ca va fi pentru sau impotriva ideii propuse de mine.

Scrie răspuns

Înapoi la “Sugestii / Comentarii / Reguli”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori