Cumpar Lancer X

Our trash can :-)
Închis
Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mar Aug 05, 2014 11:20 pm

Salut,

Intentionez sa-mi cumpar cat de curand o masina, si dupa indelungi cercetari, cautari si analize, am ajuns la Lancer X vs Accord (surprinzator, nu? ). Ca sa nu lungesc vorba, am ramas la Lancer, pur si simplu m-am indragostit de masina asta din momentul in care am vazut-o prima data, si i-am pus mainile pe volan.

Am disponibili undeva pe la 6000-6500 euro pt cumparare. M-as duce si mai sus, dar vreau sa-mi tin o rezerva pentru cheltuielile de dupa...
O voi folosi preponderent in oras, dar inca nu-s decis asupra motorizarii.

Ca dotari, as prefera sa aiba ESP, imobilizator, geamuri electrice, comenzi pe volan, jante aliaj si eventual navigatie (mai multe pentru aspectul pe care i-l confera interiorului, fiindca nu stiu cat ma voi folosi de ea).

Sunt la curent si cu anunturile de pe Autovit sau Olx, dar ma gandeam ca poate stiti si voi pe cineva care si-ar vinde Lancer-ul, de aceea am deschis acest topic.

Si inca o intrebare as avea; multi m-au sfatuit sa ma feresc de dealeri, si sa incerc sa gasesc la un proprietar, de preferabil despre care sa si stiu ca a avut grija de masina, dar cred ca problema se pune intre a alege intre un dealer si un proprietar despre care nu stiu mare lucru (de ex din alt oras). Ce parere aveti?

Multumesc!



*Daca am gresit topicul, rog un admin sa-l mute. Nu am vazut nimic de genul Market.

Avatar utilizator
deyutzu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Ian 08, 2011 10:39 pm
Contact:

Mesaj de deyutzu » Mie Aug 06, 2014 3:25 am

Salutare. In primul rand bun venit printre noi:). La 6000-6500 eu nu cred ca poti gasi un lancer x sa aibe si jante de aliaj si navigatie. Doar unitatea de navigatie costa aprox 2500? la reprezentata. Poate sa gasesti cv aftermarket la fel si cu jantele. La pretul stabilit de tine cred ca gasesti un lancer 1.5 benzina care din pacate este destul de slabit echipat. Totusi sper sa gasesti ceva dorit de tine si in pretul propus. Multa bafta si noroc in alegerea masinii

Avatar utilizator
daniel.doboseru
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 11, 2014 11:58 am

Mesaj de daniel.doboseru » Mie Aug 06, 2014 8:58 am

Multumesc de primire, sper ca voi face si un post introductiv cu noua achizitie.

Sunt constient ca in pretul asta ma situez undeva la limita de jos pentru ce as vrea, dar am vazut cateva cu dotari, care s-au dat si la 5500 (1.5 benzina ce-i drept, cum ziceai, rulaj vreo 90.000, daca imi amintesc bine) - posibil sa fi avut probleme ascunse, nu am de unde sa stiu; insa am si cunostinte care si-au luat masini foarte bune la care pretul mediu era peste buget.

Oricum, nici nu astept sa-l prind pe D-zeu de picior, si nici nu ma arunc pe prima masina; mai astept pana gasesc ceva de care-s multumit, decat sa-mi iau un A3 sau o Octavia2 si sa fiu asa, meh ...

Toate cele bune!

Avatar utilizator
mikael
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mar 04, 2010 12:48 pm

Mesaj de mikael » Mie Aug 06, 2014 10:19 am

Salut,

Exista si la suma oferita de tine ( fara navigatie ), dar ai mare grija ca sunt tepe, chiar eu am vrut sa mai achizitionez inca un sportback ( 6600 euro, km putini ) dar masina era dauna si reparata, asa ca mare grija. Masinile astea nu se vand ca au probleme, se vand ca te plictisesti la un moment dat ( cazul meu ).
Spor la cumparaturi.

Închis

Înapoi la “Trash can”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori