2008 Mitsubishi Lancer 1.8 MT Invite Thunder Blue

Our trash can :-)
Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Sâm Iun 28, 2008 2:59 am

In sfarsit, dupa o asteptare mai mult decat enervanta, am reusit si eu sa ridic astazi masina. Am facut deja aproape 200 de km si pot spune ca sunt in general multumit de achizitia facuta, asa ca voi incerca sa postez primele impresii:

- tinuta de drum excelenta, stabilitate in curbe, motor silentios si puternic (nu am depasit insa 3500 de turatii, astept sa ajung la 1000 km)
- interior spatios si confortabil, materiale insa care lasa de dorit. Se putea si mai bine dar deja s-a discutat destul pe tema asta...
- pozitia la volan este ok dar tb sa recunosc ca acea cotiera era mult mai folositoare daca era mai mare sau pozitionata putin mai in fata astfel incat sa poti sprijini cotul pe ea. Oricum, dupa primii km parcursi senzatia era de parca as conduce Lancer-ul de ani buni. Nu cred ca m-am obisnuit cu nicio masina atat de repede....
- sistemul audio cu 6 boxe este suficient insa aici am remarcat o chestie neplacuta si chiar as vrea sa va intreb daca si la voi se intampla la fel: cand dau sonorul putin mai tare imi vibreaza oglinda retrovizoare destul de tare incat sa tremure imaginea serios atunci cand arunc ochii in ea

Cam atat dupa prima mea zi ca proprietar de Lancer... O sa atasez si cateva poze facute in graba cand am ridicat masina, dar promit ca vor urma si altele mult mai reusite

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Sâm Iun 28, 2008 3:35 am

Poze....






Avatar utilizator
vvede
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Dec 26, 2007 8:36 pm

Mesaj de vvede » Sâm Iun 28, 2008 6:50 pm

QUOTE (Bogdan3006)(...) insa aici am remarcat o chestie neplacuta si chiar as vrea sa va intreb daca si la voi se intampla la fel: cand dau sonorul putin mai tare imi vibreaza oglinda retrovizoare destul de tare incat sa tremure imaginea serios atunci cand arunc ochii in ea
Verifica basii sa nu fie foarte sus setati, de asemenea faderul sa nu fie tot pe fata. Sa fie cam la 0 sau 1 pe fata :-)
Sa o stapanesti sanatos si sa nu ai parte de nici o problema! :-)

Avatar utilizator
Ady
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 25, 2007 9:31 pm

Mesaj de Ady » Sâm Iun 28, 2008 7:40 pm

Sa o stapanesti sanatos si fara incidente neplacute ! o culoare frumoasa dar greu de intretinut

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Sâm Iun 28, 2008 8:28 pm

Multumesc pt urari, la fel va doresc si eu voua! Am reglat si basii si fader-ul si tot degeaba... o sa fac o vizita la dealer zilele urmatoare sa vad care e problema. Cat despre culoare, este intr-adevar pretentioasa insa mi-am asumat riscul

Avatar utilizator
Mau
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Dec 21, 2007 4:56 pm

Mesaj de Mau » Dum Iun 29, 2008 7:10 am

Salutare! Sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri cat mai mult de ea!

Nu cred ca are rost sa mergi la dealer pentru faza cu oglinda (adica nu stiu daca ar avea ce sa ii faca), si la a mea face la fel, si in plus ai sa observi ca daca mergi pe un drum cu piatra cubica la fel va face. Nu stiu daca si la ceilalti este la fel...

Avatar utilizator
decebal12345
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 14, 2008 5:31 pm

Mesaj de decebal12345 » Dum Iun 29, 2008 7:56 am

Problema asta cu vibratul plasticului la sunet puternic am avut-o si eu. Pur si simplu am limitat basii si s-a rezolvat.
Bafta cu masina.

Avatar utilizator
Bogdan3006
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 30, 2008 7:06 am

Mesaj de Bogdan3006 » Dum Iun 29, 2008 2:44 pm

E clar...inseamna ca e problema generala. Cam aiurea faza dar asta e... O alta chestie care ma cam supara este sistemul de climatizare. Nu am reusit inca sa-i dau de cap desi am citit ceva prin cartea tehnica. Am facut aproape 500 de km cu masina si ma declar mai mult decat multumit in ceea ce priveste motorul. Iar consumul mediu pana acum: 7,3%

Avatar utilizator
BUGHY
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mar 09, 2008 7:49 pm
Contact:

Mesaj de BUGHY » Dum Iun 29, 2008 6:15 pm

Esti sigur?
Daca la motorul de 1.8 ai un consum mediu de 7.3 %, atunci cel de 1.5 cat sa mai consume ? 5% ?
Parca nu esti in aceiasi linie fata de altii posesori de 1.8 , undeva intre 10 - 12.5 % .
Sunt multe variabile care tin de consum, dar 7.3 nu consuma nici un logan de 1.4 ...

Avatar utilizator
lukas75
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 20, 2008 5:33 pm

Mesaj de lukas75 » Dum Iun 29, 2008 8:08 pm

QUOTE (BUGHY)Esti sigur?
Daca la motorul de 1.8 ai un consum mediu de 7.3 %, atunci cel de 1.5 cat sa mai consume ? 5% ?
Parca nu esti in aceiasi linie fata de altii posesori de 1.8 , undeva intre 10 - 12.5 % .
Sunt multe variabile care tin de consum, dar 7.3 nu consuma nici un logan de 1.4 ...

Depinde la ce se refera. In oras este12 in afara 7.5 % si nu am decat 250 km.... si cu AC permanent pe auto non stop ..... fara pe canicula asta nu stiu ca nu vreau sa incerc ....

Închis

Înapoi la “Trash can”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori