Dealer Mitsubishi Iasi

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Vin Mai 16, 2008 8:35 am

La janta s'a uitat toata lumea...galma nu are doar 3 cm...masurat asa rapid e pe o portiune de "3 degete" ! Ieri am vb cu un domn de la MCar Trading kre a fost foarte interesat de problemele mele ( makr importatorul sa fie dak dealurului nui pasa). Mi'a precizat clar k " cauciucul nu trebuie trimis nicaieri la constatare, constatarea o faci la orice vulcanizare autorizata. Faza cu trimiterea cauciucului la Bucuresti este o tampenie". Chiar am ramas placut surprins de discutia avuta cu el. Mi'a mai precizat ca dak vroiau sa trimita cauciucul la expertiza puteau sa'l inlocuiasca cu unul nou..si dupa ce acesta sosea de la expertiza fie ramanea in caz de defect de fabricatie fie il plateam pe cel nou pus. Ceea ce mi se pare si normal...bine...doar celor de la CSA nu li sa parut ! Funny thing ! Nu prea am timp ca sa stau sa umblu sa merg iar pe la CSA si sa pierd vreo ora..doar doar ! Oricum lamuririle primite de la acel domn...cat si felul de a intelege problemele arata ca totusi cuiva ii pasa!

Avatar utilizator
jules
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Apr 09, 2008 11:34 am

Mesaj de jules » Vin Mai 16, 2008 11:15 am

Da putin mai incurcat si mai pe limbi straine nu puteai sa scrii ?
Te rog sa ma scuzi, insa eu nu am inteles nimic din ce ai scris tu. Basca, ultima data cind am verificat litera "k" era doar o litera si nu un cuvint. Vrei ajutor si sfaturi ? O exprimare decenta in limba romana sau engleza, daca iti convine mai mult, e primul pas spre a o obtine.
Si ca idee, ca tot din Iasi mi-s si eu, orasul ala e plin de gropi, sine de tramvai ridicate peste nivelul asfaltului si alte alea. O gilma nu e greu de obtinut. Si cauciucurile alea de pe Colt imi dau fiori numai cind pun mina pe ele. Eu zic frumos sa le schimbi pe toate si gata. Costa, insa eu as face efortul asta in locul tau.

Avatar utilizator
Sebastian Ungurenu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 6:00 pm

Mesaj de Sebastian Ungurenu » Dum Mai 18, 2008 4:32 pm

Domnule VCN. Sa fiu in locul dealerului si al directorului executiv as scoate bani multi de pe tine. Nu stiu cati ani ai, dar dupa cum scrii cu siguranta esti un pusti care ia cumparat tata un Colt si acum se da in spectacol pe internet facand acuzatii. Te bate tata ca ai stricat masina??
Ar fi mai bine sa gandesti inainte de a scrie ceva pe forum si sa faci acuzatii publice nefondate.Daca jicnesti pe cineva poti fi dat foarte usor in judecata si cred ca va trebuii sa iti vinzi Colt-ul. Daca nu ai fost in stare sa iti cumperi un cauciuc nu stiu cum ai sa fii in stare sa platesti daune de imagine la dealer sau la acel director executiv.
Tu nu vezi ca nu te crede nimeni cu povestea ta? Cei de la Mcar nu o sa iti dea niciodata cauciuc pe garantie daca nu ai expertiza. Incearca sa nu mai pierzi timpul cu abureli convingete singur la orice vulcanizare ca nu stii sa mergi decat prin gropi.

Avatar utilizator
Alin
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Dum Mai 18, 2008 4:38 pm

Mesaj de Alin » Lun Mai 19, 2008 8:30 am

Ii foarte usor sa zici ca este un defect de fabricatie cand vrei sa obtii ceva moka. Bine ca nu ai venit cu defect de fabricatie la 50 000 Km ca atunci te credea sigur toata lumea. Cum dracu ti-ai luat masina cand nu esti in stare sa iti iei un cauciuc. Poate te duci la dealer sa ii ceri sa iti faca si revizia pe garantie ca atunci poate te si bat aia de acolo.

Avatar utilizator
VCN
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Apr 24, 2008 9:54 am

Mesaj de VCN » Lun Mai 19, 2008 10:11 am

Draga Sebastian...N-am chef sa intru in polemici cu tine. Daca tu numesti asta spectacol ori nu esti sanatos ori..in fine ! Stai linistit in legatura cu "tati" ...Si ca fapt divers masina nu ii facuta cadou..!
Alin... te-ai trezit si tu ca stimabilul de mai sus k musca...in fine... sa patesti si tu sa te ia un "directoras" de prost si sa vezi atunci cum e.
Pur si simplu am relatat o problema . Se pare ca nu ganditi mai departe de "foi"....problema voastra!

Avatar utilizator
Sebastian Ungurenu
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 13, 2008 6:00 pm

Mesaj de Sebastian Ungurenu » Vin Mai 23, 2008 12:17 pm

Domnule VCN dupa cum scrii si la felul cum vorbesti nu prea ai 7 ani de acasa, sau poate nu ai reusit sa ii implinesti. Eu am vrut sa iti deschid putin ochii si sa te fac sa intelegi ca iti pierzi timpul cu prostii.

Avatar utilizator
alexio
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Feb 16, 2008 7:10 pm

Mesaj de alexio » Vin Mai 23, 2008 12:58 pm

Am fost cu masina la service pentru o verificare la suspensie. Am iesit cu ea in probe, la volan fiind un om de la receptie. In timpul testului soferul a trecut cu roata peste un bolovan destul de mare. La intoarcerea in service am vazut ca bolovanul lasase o urma alba pe cauciuc, iar in dreptul ei aparuse o galma. I-am aratat soferului isprava, dar acesta nu a mai recunoscut afirmand ca galma respectiva am facut-o eu cand am urcat vreo bordura.
Eu nu parchez niciodata masina pe trotuar, deci nu urc borduri cu ea!
Concluzia este ca nu aveam dovada ca roata fusese lovita de el, asa ca am lasat-o balta.
VCN mai bine iti cumperi alta anvelopa!

Avatar utilizator
policr
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Ian 02, 2008 11:13 am

Mesaj de policr » Vin Mai 23, 2008 11:22 pm

Duminica am fost pana la Lugoj si pe la 80 la ora am luat o groapa mai mare din miile care exista pe Timisoara-Lugoj,dupa cateva zile s-a facut o galma la cauciucul de pe dreapta fata
La drumurile noastre din romania nu ma mira ca cedeaza asa de repede cauciucurile si nu numai

Avatar utilizator
Cristi
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Mai 02, 2007 10:34 am

Mesaj de Cristi » Sâm Mai 24, 2008 6:16 pm

Domnule Sebastian, personal nu cred povestea VCN-ului cu defectul de fabricatie, dar interventia d-voastra pe post de aparator al imaginii Casei Auto Iasi pentru un fapt asa de marunt, este exagerata, penibila si ... si spune multe!
Nu cred ca asa trebuie procedat...si poate nu realizati (nici nu ma mir), dar d-voastra ati afectat mai mult imaginea dealerului Casa Auto Iasi prin modalitatea "comunista" de a inchide gura unui client, pe un forum public!

Supraveghere placuta!

Avatar utilizator
peoples
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Joi Mai 22, 2008 8:50 am

Mesaj de peoples » Lun Mai 26, 2008 9:36 am

Cristi... nu m'am luat dupa capul meu k m'am trezit eu destept acuma sa incerc sa fac "paguba" pe garantie. Cel putin din ce stiu eu... si tind sa cred ca nu ma insel ...la alti dealeri de autovehicule in caz de clientul are o problema cu cauciucul in perioada cat si acesta e in garantia acordata de producator si janta nu este lovita...se schimba pe garantie. Precizez si subliniez daca janta nu este lovita .. din aceasta cauza nici asigurarile nu acopera daunele la anvelope fara sa fie si jantele lovite. Doar o parere, Sebastian in stilul caracteristic poate face pe interesantul in continuare. Si iti multumesc ca ai grija de educatia mea
'

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori