Probleme Tehnice mitsubishi pajero 2002

Discutii despre problemele tehnice cu care v-ati confruntat, rezolvarea lor, service-urile autorizate si dealerii Mitsubishi
Avatar utilizator
hannymax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 09, 2008 8:39 pm

Mesaj de hannymax » Mie Iul 09, 2008 8:52 pm

Salutari tuturor ! Dragilor si dragilor .. Sunt nou pe forum si de asemenea sunt prop. unui Mit. pajero model 2002. Marea mea problema este urmatoarea : Saptamana trecuta masina a clacat, mai exact cutia de viteze. ( automata )
Mergand normal intr'o zi obisnuita masina imi face o bucurie dupa o oprire pentru alimentare. Cand dau sa plec masina ramane banuiesc in treapta 1 , merge extraordinar de turata si nu trece de 20 KM/h. A mai intalnit cineva astfel de situatie ? La service Mit la iasi ( de unde sunt ) nu o duc pt ca fac treaba de mantuiala si sunt scumpi.

Astept parerile voastre ...

bafta tuturor !

Avatar utilizator
hannymax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 09, 2008 8:39 pm

Mesaj de hannymax » Lun Iul 14, 2008 5:32 pm

Am descoperit problema... si de asemenea am descoperit ca ma costa 400 mil o cutie noua s'a crapat un cilindru ...

Avatar utilizator
diablo_666
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Sâm Mar 08, 2008 1:14 pm

Mesaj de diablo_666 » Lun Iul 14, 2008 5:46 pm

Cat?????????????????? :shock: Mai bine iti iei alta masina... cred.

Avatar utilizator
Andrei_RC
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Aug 29, 2007 10:05 am

Mesaj de Andrei_RC » Vin Iul 18, 2008 1:03 pm

Cauta la dezmembrari sau pe mobile.de damaged cars. asta daca vrei sa o mai repari. Ce cilindru s-a crapat?

Avatar utilizator
COObra
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mar Mai 15, 2007 10:12 am

Mesaj de COObra » Vin Iul 18, 2008 1:28 pm

.........

Avatar utilizator
hannymax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 09, 2008 8:39 pm

Mesaj de hannymax » Vin Iul 18, 2008 5:17 pm

Salutari.. am gasit o varianta.. sa imi aduca cineva in bani mai putini .. sa vad ce rezolv.. nu am inteles nici eu exact ( nu ma pricep la mecanica ) ...care si ce .. cilindru din cutie s'ar fi spart.. cert e ca s'a dus toata cutia la vale... masina are 265 000 km ... dar in 2002 cand am luat'o au zis ca pana la 1 mil de km n;ar tb sa am pb cu ea.. dar iata ca mi'a facut bucuria ..

Avatar utilizator
damutz
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Vin Iul 06, 2007 4:22 pm

Mesaj de damutz » Vin Iul 18, 2008 9:54 pm

Pretul e al dracului de exagerat. Nici macar la o Alfa nu e asa de scumpa. Ai incercat sa ceri preturi de pe la alti dealeri, chiar si din alte tari? De asta nu prefer eu masinile SH, nu stii cine si pe unde a mers cu ea. Oricum la 40k km pe an, a fost alergata masina aia.

Avatar utilizator
hannymax
EVO I
Mesaje: 0
Membru din: Mie Iul 09, 2008 8:39 pm

Mesaj de hannymax » Vin Iul 25, 2008 1:41 pm

Masina nu a fost luata la SH. Am luat'o de noua si da intradevar e f " mearsa " pt ca punctul de lucru e la 115 Km de oras doar dus. deci 230 KM zilnic..
Cutia pe care mi'au trimis'o din Germania va d ca e in 4 trepte si nu o recunoaste calcul. de bord.. desi pe seria de sasiu mi'au dat'o drept compatibila...naiba sa'i ia!

Scrie răspuns

Înapoi la “Probleme tehnice, service-uri si dealeri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori